به گزارش سوکا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل دبیر ستاد حقوق بشر صبح امروز در مراسم بازدید سفرای خارجی مقیم تهران از زندان اوین گفت: در جمهوری اسلامی ایران مجازات‌ها هدف تنبیهی و تحقیری نداشته بلکه با هدف بازدارندگی و پیشگیری انجام می‌شود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) افزود: زندان باید یک دانشگاه باشدبر این اساس همه برنامه‌ها در زندانهای ایران بر مبنای این راهبرد اصولی برنامه‌ریزی می‌شود.

غریب‌آبادی ادامه داد: تمام زندانیان (متهمین و محکومین) از حقوق مختلف خود برخوردار هستند و حرفه‌آموزی و ارتقاء تحصیلات آموزشی زندانیان یکی از برنامه‌های مهم سازمان زندانها است.

وی ارائه تسهیلات و خدمات مختلف در زندانهای ایران و توجه ویژه به موضاعاتی نظیر بهداشت و سلامت را در مقایسه با برخی زندانهای کشورهای دیگر بی‌نظیر خواند و افزود: زندانبانان در زندانهای ایران با زندانیان رفتار انسانی و دوستانه دارند.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از رفتارهای سیاسی برخی کشورها و رسانه‌ها در ارائه تصویری دروغین و ناصحیح از زندانهای ایران که با اغراض سیاسی انجام می‌شود خطاب به سفرا گفت: ستاد حقوق بشر و سازمان زندانها تصمیم گرفتند این بازدید را هماهنگ کنند تا شما از نزدیک در جریان نوع خدمات و فعالیت‌ها تسهیلات و رفتار با زندانیان قرار گیرید تا قضاوت و ارزیابی صحیحی حاصل شود.

گفتنی است؛ در این بازدید ۴۵ سفیر از کشورهای مختلف حضور داشتند؛ همچنین ۵ ماه قبل نیز سفرای کشورهای مقیم تهران با هماهنگی ستاد حقوق بشر و سازمان زندان‌ها بازدیدی از کانون اصلاح و تربیت تهران به عمل آوردند.