به گزارش سوکا از روابط عمومی رسانه ملی، این طرح ها که با هدف افزایش پوشش دیجیتال در مناطق مختلف استان و افزایش کیفیت انتقال صدا و تصویر اجرا شده است و امروز چهارشنبه بیست و پنجم مرداد با حضور دکتر علی دارابی معاون امور استان های رسانه ملی و دکتر محمدرضا خباز استاندار سمنان در صدا و سیمای مرکز سمنان افتتاح شدند.

مدیرکل مرکز سمنان گفت : پوشش تلویزیونی دیجیتال TS3 شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار و پوشش تلویزیون شهری و روستایی شبکه های دیجیتال DVB-T در ۱۱ ایستگاه استان، بازسازی تاسیسات ۳ ایستگاه پر قدرت تلویزیونی و ۶ ایستگاه متوسط در سطح استان، بازسازی استودیوی پخش رادیو و نودال دیجیتال مرکز و راه اندازی سرورها و استوریج های صدا و سیمای مرکز سمنان از مهمترین طرح هایی است که با حضور معاون رسانه ملی و استاندار سمنان به بهره برداری رسید.

محمدمنتظر حجت هزینه اجرای این طرح ها را بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: ۴۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از این اعتبار از محل منابع ملی و مابقی از محل منابع استانی تامین شده است.

به گفته مدیر کل مرکز، با بهره برداری از این طرح ها علاوه بر افزایش کیفیت تولید و پخش صدا و تصویر، پوشش دیجیتال برنامه های رادیویی و تلویزیونی در استان سمنان به ۸۷ درصد پوشش جمعیتی می رسد.