سوکا ورزشی _ هیچ زاویه خالی باقی نمانده. همه جا پر از تماشاگر است. دیدن این همه آدم سرگیجه آور است به خصوص وقتی قرار باشند همه این ۱۰۰ هزار نفر یک صدا از ته دل فریاد بزنند، فریاد به شوق پرسپولیسی که در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با الهلال عربستان مسابقه دارد. داور با سرخ های پایتخت خیلی مهربان است، خیلی زیاد. این ۱۰۰ هزار تماشاگر که هنوز سرمست از پیروزی هفته گذشته مقابل دربی هستند برای بازیکنان تیمشان سنگ تمام می گذارند. نقطه اوج پرشورهای ۱۰۰ هزار نفری وقتی است که پرسپولیس در ثانیه های آخر بازی به گل می رسد. چیزی مثل انفجار است، شاید مهیب تر از آن. اصلا پر سر و صداتر از آن.

اغراق نیست اگر بگوییم دیدار پرسپولیس و الهلال پربیننده ترین مسابقه فوتبال از ابتدای سال ۲۰۱۵ دنیا بوده است. پرسپولیس حتی مرزهای آسیا را هم پشت سر گذاشته است. فینال لیگ قهرمانان اروپا که شانزدهم خرداد در برلین برگزار می شود این تعداد تماشاگر نخواهد داشت. ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیسی حسابی در رسانه های خارجی سر و صدا کرده اند.

خبرگزاری آنسای ایتالیا، خبرگزاری پرتغال، شبکه ABE برزیل ، کنفدراسیون رسمی فوتبال آسیا و …. رسانه هایی بودند که پیش از پرداختن به نتیجه دیدار پرسپولیس و الهلال به ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیسی حاضر در ورزشگاه آزادی اشاره کرده اند. پرسپولیس باید در دیدار بسیار سخت و دشوار برگشت هم از سد الهلال بگذرد تا دوباره در مرحله یک چهارم نهایی ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیس جهانی شوند. این اتفاق می افتد؟!