در پایان این رقابت ها که روزهای ۳ و ۴ شهریورماه با حضور ۴۰ کشور در شهر سارایوو در کشور بوسنی و هرزگووین برگزار شد تیم ایران توسط پویا دادمرز، امین کاویانی نژاد و امین میرزازاده در وزن های ۴۲، ۵۸ و ۱۰۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و با کسب ۴۱ امتیاز پس از تیم روسیه عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ایران در این رقابت ها با کسب سه مدال طلا، بیشترین مدال طلای کسب شده از میان ۱۰ مدال طلای توزیع شده بین کشورها را از آن خود کرد و برای دومین مرتبه در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان نایب قهرمان شد.

تیم روسیه قهرمان این رقابت ها و تیم اوکراین در این رقابت ها صاحب ۲ مدال طلا، و تیم های گرجستان،ازبکستان و ایتالیا نیز صاحب یک مدال طلا شدند.

پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان از سال ۱۹۸۰ برای نخستین بار برگزار شد.

این مسابقات در سال های ۱۹۸۱، ۱۹۸۴، ۱۹۸۵، ۱۹۸۶ و ۱۹۸۸ برگزار نشده و از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۹ به طور مرتب برگزار شد.

تیم ایران در سال ۱۹۹۵ در این مسابقات حضور نداشت اما برای نخستین مرتبه در سال ۱۹۹۶ که کشورمان میزبانی مسابقات را برعهده داشت و با دو تیم شرکت کرده بود و تیم الف ایران قهرمان شد.

تیم ایران در سال های ۱۹۹۷ اسلوونی نایب قهرمان جهان شد و در سالهای ۲۰۱۱ سمباتهی مجارستان و ۲۰۱۴ اسلواکی نیز عنوان سوم را کسب کرد.

تیم کشورمان در سال ۱۹۹۹ نایگوبینگ دانمارک چهارم شد و در سالهای ۲۰۱۲ باکو و ۲۰۱۳ صربستان هم هشتم شد و در سال ۱۹۹۸ در پوروتوریا آفریقای جنوبی مقامی کسب نکرد.

رده بندی انفرادی این رقابت ها به شرح زیر است:

۴۲ کیلوگرم:
۱- پویا دادمرز (ایران) ۲- ابومسلم آمایف (روسیه) ۳- فایل اسگندراف (آذربایجان) و آلپامیس داستانبک (قزاقستان) ۵- نستور دلگادو (مکزیک) و کنسوکه شیمیزو (ژاپن)

۴۶ کیلوگرم:
۱- تورابک تیرکاشیف (ازبکستان) ۲- کارم کمال (ترکیه) ۳- امیر کوتچف (روسیه) و سلطان اولژاس (قزاقستان) ۵- سرگئی سیمونیان (ارمنستان) و کایتو اینابا (ژاپن) … ۱۵- محمدجواد رضایی (ایران)

۵۰ کیلوگرم:
۱-گیووانی فرینی (ایتالیا) ۲- امین سفرشایف (روسیه) ۳- عبدالسمت باسار (ترکیه) و هانکاواد مجیدزاواد (ـذربایجان) ۵- کانیت کوبانوف (قزاقستان) و مهدی محسنی نژاد (ایران)

۵۴ کیلوگرم:
۱- الکساندر هروشین (اوکراین) ۲- جانی کتسورانی (گرجستان) ۳- ماکسیم نیهودا (بلاروس) و میناسیان تیگران (ارمنستان) ۵- شامیل موعالیف (روسیه) و ایاتا سوزوکی (ژاپن) … ۸- محمد رضا مختاری (ایران)

۵۸ کیلوگرم:
امین کاویانی نژاد (ایران) ۲- یاهور ولادیکا (بلاروس) ۳- تامازیان ادگارد (ارمنستان) و اندرج جینس (گرجستان) ۵- تایبر لامونت (آمریکا) و ایمین کمریس (ترکیه)

۶۳ کیلوگرم:
۱- ریکادزه ارونگو (گرجستان) ۲- محمد سعید (مصر) ۳- پرویز نصیبوف (اوکراین) و امویان مالخاس (ارمنستان) ۵- مری بیکنوف (قزاقستان) و عبدالله فاتح دیمیر (ترکیه) …۱۸-محمد رضا رستمی (ایران)

۶۹ کیلوگرم:
۱- الکساندر کوماروف (روسیه) ۲- نوربرت داسکیویچ (لهستان) ۳- اولیو گانی زادا (آذربایجان) و نیکولوز تچیکایدزه (گرجستان) ۵- کریم ایلماز (ترکیه) و ابوبکر الیموف (ازبکستان) … ۹- شایان عفیفی (ایران)

۷۶ کیلوگرم:
۱- دیمیتریو کیاشکو (اوکراین) ۲- وازدیم هراچوخین (بلاروس) ۳- آستما باراگونوف (روسیه) و ساموئل نیکو (رومانی) ۵- تیمور تچکواسلیدزه (گرجستان) و سامات سالیپوف (قرقیزستان) … ۱۶- مسلم مرادی (ایران)

۸۵ کیلوگرم:
۱- آرتور سارگیسیان (روسیه) ۲- مارکوس راگینجر (اتریش) ۳- بوتوند کیسمونی (مجارستان) و آروی ساوولانن (فنلاند) ۵- رومان چالوپا (چک) و ایهار یاراشویچ (بلاروس) … ۱۱- سعید یوسفی (ایران)

۱۰۰کیلوگرم:
۱- امین میرزا زاده (ایران) ۲- روبرت ایرسیک (مجارستان) ۳- پاتریک کامینسکی (لهستان) و آنتون ساونکون (قزاقستان)۵- ولاری ایوانوف (بلغارستان) و اولیگ اخانوف (روسیه)

رده بندی تیمی:
۱- روسیه ۶۹ امتیاز
۲- ایران ۴۱ امتیاز
۳- ترکیه ۳۹ امتیاز
۴- گرجستان ۳۸ امتیاز
۵- قزاقستان ۳۵ امتیاز
۶- ارمنستان ۳۳ امتیاز
۷- آذربایجان ۳۲ امتیاز
۸- بلاروس ۳۲ امتیاز
۹- اوکراین ۳۰ امتیاز
۱۰- قرقیزستان ۲۲ امتیاز