به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، این رقابت ها با حضور ۲۸ تیم از جمله ایران در سه گروه برگزار می شود که برنامه رقابت ها در دسته اول و دوم و وضعیت دسته سوم به شرح زیر است :

**** دسته اول :

*** هفته دوم :

** گروه یک :

* جمعه ۱۵ خرداد :

برزیل – استرالیا

ایتالیا – صربستان

* یکشنبه ۱۷ خرداد :

برزیل – استرالیا

ایتالیا – صربستان

– در گروه یک تیم ایتالیا با ۶ امتیاز در صدر است و برزیل با ۵ ، صربستان با یک و استرالیا بدون امتیاز دوم تا چهارم هستند.

** گروه دو :

* جمعه ۱۵ خرداد :

لهستان – ایران (ساعت ۲۲:۴۵ در سالن اسپورتوفا در شهر چِستوچوفای لهستان)

* شنبه ۱۶ خرداد :

آمریکا – روسیه

لهستان – ایران (ساعت ۲۲:۴۵ در سالن اسپورتوفا در شهر چِستوچوفای لهستان)

* یکشنبه ۱۷ خرداد :

آمریکا – روسیه

– در گروه دو تیم آمریکا با ۶ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های لهستان با ۵ ، روسیه با یک و ایران بدون امتیاز در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.

از گروه های الف و ب دو تیم برتر صعود می کنند و اگر تیم برزیل – میزبان مرحله نهایی – در گروه الف یکی از دو تیم برتر شود ، از این گروه سه تیم صعود می کنند.

**** دسته دوم :

*** هفته سوم :

** گروه یک :

* شنبه ۱۶ خرداد :

کانادا – آرژانتین

کوبا – بلغارستان

* یکشنبه ۱۷ خرداد :

کانادا – آرژانتین

کوبا – بلغارستان

– در این گروه کانادا با ۱۰ امتیاز در صدر است و تیم های آرژانتین با ۴ و بلغارستان و کوبا با ۲ امتیاز در رده های دوم تا چهارم قرار دارند.

*** هفته دوم :

** گروه دو :

* شنبه ۱۶ خرداد :

کره جنوبی – چک

ژاپن – فرانسه

* یکشنبه ۱۷ خرداد :

کره جنوبی – چک

ژاپن – فرانسه

– تیم های فرانسه با ۶ و ژاپن با ۴ امتیاز اول و دوم هستند و چک با ۲ و کره جنوبی بدون امتیاز در رده های سوم و چهارم قرار دارند.

*** هفته چهارم :

** گروه سه :

* جمعه ۱۵ خرداد :

فنلاند – پرتغال

* شنبه ۱۶ خرداد :

هلند – بلژیک

فنلاند – پرتغال

* یکشنبه ۱۷ خرداد :

هلند – بلژیک

– در این گروه تیم بلژیک با ۱۰ امتیاز در صدر تثبیت شد و تیم های هلند با ۵ ، فنلاند با ۲ و پرتغال با یک امتیاز دوم تا چهارم هستند.

– بلغارستان میزبان مرحله نهایی خواهد بود.از این گروه تیم های برتر هر زیر گروه به مرحله نهایی صعود می کنند و از بلغارستان در زیر گروه یک صدرنشین شود ، تیم دوم این گروه نیز صعود می کند.

**** دسته سوم : (از ۱۲ ژوئن)

** گروه یک : تونس ، پورتوریکو ، ترکیه و مونته نگرو

** گروه دو : چین ، مکزیک ، اسلواکی و یونان

** گروه سه : مصر ، ونزوئلا ، اسپانیا و قزاقستان

– مرحله نهایی این دسته در اسلواکی برگزار خواهد شد و تیم های قهرمان گروه های سه گانه به این مرحله راه خواهند یافت.در صورتی که تیم اسلواکی صدرنشین گروه دو شود از این گروه تیم دوم نیز صعود خواهد کرد.

امسال سومین حضور تیم والیبال ایران در لیگ جهانی است.تیم ایران در سال ۲۰۱۳ در رده نهم و سال ۲۰۱۴ در رده چهارم این رقابت ها قرار گرفت.