به گزارش سوکا ، دکتر مسعود حبیبی گفت: تا کنون ۳۴۹ هزار و ۲۷۷ مسافر نوروزی از خدمات طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی استفاده کردند که در این زمینه بیشترین میزان مراجعه در بهره‌مندی از خدمات سلامت با ۲۷ ‌هزار و ۴۰۰ مورد برای گرفتن فشار و قند خون بوده است.

وی با اشاره به اینکه تا روز چهارم ارائه خدمت در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، ۱۰ هزار و ۲۳۲ جوان هلال‌احمر در سطح کشور در پایگاه‌های نوروزی به هموطنان ارائه خدمت کرده‌اند، افزود: بر این اساس در ۴ روز گذشته، حدود ۳۳۳ هزار مسافر به پایگاه‌های ثابت و ۱۶ هزار و ۲۷۳ مسافر نیز در پایگاه‌های سیار سازمان، خدمات لازم را دریافت کردند.

حبیبی با اشاره به اینکه در مجموع ۶۸ هزار و ۶۱۲ تن از مسافران نوروزی از خدمات پایگاه‌های نوروزی هلال‌احمر استفاده کرده‌اند، عنوان کرد: بر این اساس ۲۱ هزار و ۲۱۵ تن از هموطنان به خیمه‌های نماز مراجعه کرده و ۲۷ هزار و و ۴۰۰ تن از خدمات سلامت(سنجش قند و فشار خون) و حدود ۲۰ هزار تن نیز از خدمات فضای دوستدار کودک بهره برده‌اند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با اشاره به توزیع ۴۷۷ هزار و ۸۸ بروشور آموزشی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی تا چهارمین روز از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، افزود: ۱۸۱ هزار و ۸۲۰ تن از مسافران بروشورهای آموزشی و اطلاع‌رسانی، ۱۷۸ هزار و ۸۷۳ تن نقشه و ۱۱۶ هزار و ۳۹۵ تن سایر بسته‌های آموزشی و فرهنگی جمعیت هلال‌احمر را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع در روز چهارم اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی حدود ۱۵۰ هزار تن از هموطنان به پایگاه‌های طرح مراجعه کرده‌اند، گفت: بر این اساس در روز چهارم ۲۹ هزار و ۹۰۲ مورد خدمات، ارائه و ۲۱۰ هزار و ۹۳۵ مورد اقلام آموزشی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی توزیع شده است.

منبع: مهر