در گروه اول این رقابت ها تیم فولاد مبارکه سپاهان، تیم های النصر امارات، لوکوموتیو ازبکستان و برنده پلی آف اول آسیا همگروه شده است.

به گزارش «ورزش ۳»، در پلی آف یک غرب آسیا ۲ تیم الاتحاد عربستان و الوحدت اردن به مصاف هم می روند که می شود پیش بینی کرد تیم چهارم این گروه الاتحاد باشد که مدعیان از این گروه نیز خواهد بود.

کار سخت یحیی و بچه هایش

در گروه B مسابقات تیم ذوب آهن ایران با لخویا، النصر عربستان و برنده پلی آف سوم لیگ قهرمانان همگروه شده است. تیم چهارم این گروه از بین الشباب عربستان و نماینده ازبکستان انتخاب می شود که پلی آف شماره ۳ این رقابت ها را برگزار می کنند.

شاگردان ژنرال در گروه مرگ

در گروه C این رقابت ها تیم الهلال عربستان که مدعی این رقابت ها است با تیم های پاختاکور و تراکتورسازی ایران همگروه است نبرد امیر قلعه نویی با الهلالی ها و البته پاختاکوری ها جالب خواهد بود. تیم چهارم این گروه نیز از مرحله پلی آف بیرون می آید. پلی آف این گروه دو تیم الجزیره امارات و السد قطر برگزار می کنند که هر یک از این دو تیم، تیم های مدعی و صاحب سبک در آسیا محسوب می شوند و سختی گروه تراکتورسازی را بیشتر می کنند می شود نام این گروه را گروه مرگ نهاد.

نفت اگر صعود کند…

اما در گروه چهارم مسابقات تیم نفت تهران در صورت صعود در تک بازی پلی آف مقابل العین با تیم های الاهلی عربستان، نسف ازبکستان و العین امارات همگروه خواهد شد که این گروه بسیار دشوار ارزیابی می شود. به این ترتیب ۴ تیم ایرانی لیگ قهرمانان آسیا در ۴ گروه مختلف شانس صعود دارند.

گروه بندی کامل لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۶:

*گروه‌بندی غرب آسیا به شرح زیر است:

گروه A: سپاهان ایران، پلی آف یک (برنده الاتحاد عربستان و الوحدات اردن)، لوکوموتیو ازبکستان، النصر امارات

گروه B: ذوب آهن ایران، النصر عربستان، پلی آف ۳ (برنده بنیادکار ازبکستان و الشباب امارات)، لخویا قطر

گروه C: تراکتورسازی ایران، الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان، پلی آف ۴ (برنده الجزیره امارات و السد قطر)

گروه D: پلی آف ۲ (برنده الجیش و نفت ایران)، الاهلی عربستان، نسف قارشی ازبکستان، العین امارات

*گروه‌بندی شرق آسیا به شرح زیر است:

گروه E: چونبوک موتورز کره، جیانگسو چین، بکامکس ویتنام، پلی آف ۲

گروه F: سانفرس هیروشیما ژاپن، اف‌سی سئول کره، بوریرام تایلند، پلی آف ۳

گروه G: ملبورن ویکتوری استرالیا، تیم دوم ژاپن، سوان سامسونگ کره، پلی آف ۴

گروه H: گوانگژو چین (مدافع عنوان قهرمانی)، سیدنی استرالیا، تیم سوم ژاپن، پلی آف یک