به گزارش سوکا به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این رقابت ها که گزینشی المپیک در قاره آسیا محسوب می شد، دو نفر راه یافته به دیدار فینال مجوز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ برزیل را بدست آوردند.

تیم ایران با سه نماینده در کشتی فرنگی و یک نماینده در کشتی آزاد در این رقابت ها شرکت کرده بود که در کشتی فرنگی حمید سوریان و بشیر باباجان زاده نمایندگان اوزان ۵۹ و ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان، نتوانستند به دیدار فینال راه یابند اما امید نوروزی نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم، به دیدار فینال این رقابت ها راه یافت که در این مسابقه در یک دیدار بسیار نزدیک با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب حریف ژاپنی شد و صاحب مدال نقره شد.نوروزی با کسب این مدال سهمیه حضور در المپیک را کسب کرد.

همچنین در کشتی آزاد نیز امروز کمیل قاسمی نماینده سنگین وزن کشورمان به مصاف حریفان رفت که در پایان در دیدار فینال توانست با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد دولت شابانبای نماینده کشور میزبان بگذرد و علاوه بر کسب مدال طلا مجوز حضور در المپیک را بدست آورد.

بدین ترتیب تیم کشتی فرنگی کشورمان تاکنون چهار سهمیه المپیک در اوزان ۶۶، ۷۵، ۸۵ و ۹۸ کیلوگرم را بدست آورده و باید دو سهمیه دیگر خود را در رقابت های گزینشی که با حضور تمامی نمایندگان کشورهای جهان روزهای ۲ تا ۴ اردیبهشت ماه در اولان باتور مغولستان(نفرات اول تا سوم هر وزن)و روزهای ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت در استانبول ترکیه(نفرات اول و دوم هر وزن) برگزار می شود، کسب نماید.

اما در کشتی آزاد تیم کشورمان ۵ سهمیه در رقابت های جهانی لاس وگاس بدست آورده بود و با یک سهمیه بدست آمده توسط کمیل قاسمی با ترکیب کامل راهی المپیک ریودوژانیرو برزیل خواهد شد.

اسامی نفرات برتر این رقابت ها به شرح زیر است: (دو نفر اول مجوز حضور در المپیک را بدست آوردند)

کشتی آزاد:

۵۷ کیلوگرم: ۱- ری هیگوچی (ژاپن) ۲- جان سیک یون (کره جنوبی) ۳- راهول آواره (هند) و سامات نادیربیک (قرقیزستان)

۶۵ کیلوگرم: ۱- یوگشوار دات (هند) ۲- کاتای یرلانبیک (چین) ۳- جو سون کیم (کره شمالی) و شوگو مائدا (ژاپن)

۷۴ کیلوگرم: ۱- گالیمجان یوسربایف (قزاقستان) ۲- سوشوکه تاکاتانی (ژاپن) ۳- عظمت سوفیف (تاجیکستان) و رشید قربان اف (ازبکستان)

۸۶ کیلوگرم: ۱- اویتمان اورگودول (مغولستان) ۲- اصلان کاهیدزه (قزاقستان) ۳- گوانوک کیم (کره جنوبی) و شینیا ماتسوموتو (ژاپن)

۹۷ کیلوگرم: ۱- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) ۲- مامد ابراگیم اف (قزاقستان) ۳- خودربولگا دورجخاند (مغولستان) و تاکشی یاماگوچی (ژاپن)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- کمیل قاسمی (ایران) ۲- دولت شابانبای (قزاقستان) ۳- آیال لازاریف (قرقیزستان) و دنگ ژویی (چین)

کشتی فرنگی:

۵۹ کیلوگرم: ۱- لومینگ وانگ (چین) ۲- اوتا شینیبو (ژاپن) ۳- کرار عباس (عراق) و فیروز توختایف (ازبکستان) ۷- حمید سوریان (ایران)

۶۶ کیلوگرم: ۱- توموهیرو اینوئه (ژاپن) ۲- امید نوروزی (ایران) ۳- ماگومد چوحالوف (قزاقستان) و راویندر (هند)

۷۵ کیلوگرم: ۱- کیم هیون وو (کره جنوبی) ۲- دلشاد جان توردیف (ازبکستان) ۳- اتابک عزیزبکوف (قرقیزستان) و بین یانگ (چین)

۸۵ کیلوگرم: ۱- فی پنگ (چین) ۲- ژاناربک کنجیف (قرقیزستان) ۳- عظمت کاستوبایف (قزاقستان) و راویندر خاطری (هند)

۹۸ کیلوگرم: ۱- دی ژیائو (چین) ۲- هاردپ (هند) ۳- ارسلان سفر ممدوف (ترکمنستان) و جهانگیر توردیف (ازبکستان)

۱۳۰ کیلوگرم: ۱- نورماخان تینالیف (قزاقستان) ۲- مورات رامونوف (قرقیزستان) ۳- بشیر باباجان زاده (ایران) و مومینجان عبداله یف (ازبکستان)