دومین دیدار مرحله نیمه نهایی رقابتهای فوتبال کوپا آمه‌ریکا را ساعت ۴ بامداد امروز چهارشنبه تیم‌های ملی آرژانتین و پاراگوئه برگزار کردند که در پایان شاگردان تاتا مارتینو با حساب ۶ بر یک حریف خود را در هم کوبیدند تا راهی دیدار نهایی شده و حریف شیلی، میزبان مسابقات در فینال شوند.

نیمه اول این بازی با حساب ۲ بر یک به سود آرژانتین خاتمه یافت. در دقیقه ۱۵ بازی بود که مارکوس روخو روی ضربه ایستگاهی مسی در داخل محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد و با شوت خود نخستین گل بازی را به ثمر رساند.

خاویر پاستوره در دقیقه ۲۷ فاصله را دو برابر کرد و او هم روی پاس مسی صاحب موقعیت گلزنی شد.

در دقایق پایانی این نیمه پاراگوئه بهتر بازی کرد و در دقیقه ۴۳ توسط لوکاس باریوس یکی از گل‌ها را جبران کرد. او روی پاس اشتباه اوتامندی صاحب موقعیت گلزنی شد.

در نیمه دوم آرژانتین آتش بازی راه انداخت و ۴ گل دیگر نیز به ثمر رساند. آنخل دی ماریا در دقایق ۴۷ و ۵۳ دو بار دروازه حریف را باز کرد تا شیرازه تیم پاراگوئه کاملا از هم پاشیده شود. در دقیقه ۸۰ آگوئرو روی سانتر دی ماریا با ضربه سر گلزنی کرد و در دقیقه ۸۳ نیز ایگواین پس از فرار مسی و پاس این بازیکن برای ششمین بار دروازه پاراگوئه را فر ریخت. مسی با اینکه در این بازی گلزنی نکرد اما سه بار پاس گل داد.(مهر)