به گزارش سوکا به نقل از روابط‌عمومی سازمان صدا و سیما، دکتر داوود نعمتی‌انارکی که میزبان خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون، مطبوعات و خبرگزاری‏ها به مناسبت روز خبرنگار بود، ضمن تبریک این روز به اصحاب خبر و رسانه و تاکید بر توجه به اصل پرهیز از انتشار خبرهایی که از صحت آن اطمینان کامل حاصل نشده است، این پرهیز را مصداق بارز اخلاق حرفه‌ای در فعالیت‌های رسانه‌ای دانست.

دکتر نعمتی که در جمع خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون سخن می‌گفت، تصریح کرد: رویکرد رسانه ملی در دوره جدید مدیریتی، دوری از گرایشهای سیاسی و جناحی به منظور توسعه همه جانبه کشور است و توقع داریم اصحاب رسانه نیز در این مسیر همراه و همدل با ما باشند. رسانه ملی تلاش می‌کند به دور از فشارها و ضمن تعامل با جریانات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فعال در کشور، نقش محوری و مهمی در توسعه ایفا کند.

مدیرکل روابط‌عمومی صدا و سیما با تاکید بر اثرگذاری این نشستها در گسترش تعاملات فیمابین اظهار کرد: دکتر عسکری برگزاری چنین جلسه‌ای را با تلاش روابط عمومی، ارزشمند توصیف کردند و یادآور شدند، این اقدامی پسندیده است که باید استمرار داشته باشد، از این رو وظیفه خود می‌دانم که ضمن قدردانی از این حمایت، سلام ایشان را به همه خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون ابلاغ کنم.

نعمتی‌انارکی با اشاره به استقبال رسانه ملی در دریافت نقدهای حرفهای و واقعگرا درباره برنامه‌های صداوسیما افزود: رسانه ملی تمایل دارد که دیگر رسانهها در فضایی منصفانه او را نقد و بررسی کنند، زیرا نقد منصفانه و واقعگرا یک فرصت محسوب می‌شود.