به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در روز دوم این رقابت ها، در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد نامجو مطلق در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک یرسون هنائو از شیلی را شکست داد.

وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ویکتور لیزن از آلمان به پیروزی رسید. نامجو مطلق در دور بعد سزگن پیسمیگاز از ترکیه را ۶ بر ۳ مغلوب کرد.

نامجو مطلق در مرحله نیمه نهایی مقابل ماهیر آمیراسالانوف از آذربایجان با نتیجه ۲ بر ۴ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

وی برای کسب مدال برنز مقابل حسن حسین بدرالدین اف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۶ مغلوب شد و به مقام پنجم بسنده کرد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم جمال عبادی در دور اول در ثانیه های پایانی با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب کنچادزه از گرجستان شد که با توجه به شکست حریفش مقابل کشتی گیر ژاپنی عبادی از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۸۴ کیلوگرم مجتبی گلیج در مبارزه اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ایرادلی متستوری از گرجستان را شکست داد.

وی در دوم نیز با نتیجه ۱۱ بر یک از سد ماگومد رسول گاجی ماگومدوف از آذربایجان گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد.

گلیج در این مرحله با نتیجه مقابل با شوتا شیرای از ژاپن با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید.

وی در مرحله نیمه نهایی مقابل آرسن مورس علی یف از روسیه با نتیجه ۱۳ بر ۳ به پیروزی رسید و فینالیست شد. گلیج در دیدار فینال خرامینکوف ازبلاروس را با اقتدار، ۱۲ بر ۲ شکست داد و قهرمان شد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه ۱۶ بر ۶ مقابل تایکی یاماموتو از ژاپن به برتری دست یافت.

وی در دور دوم نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد کریستوف راول از روسیه گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت.

طاهری در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر ۲ یونس دِدِه از ترکیه را شکست داد و فینالیست شد.وی در دیدار فینال مقابل سعید گامیدوف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر ۱۴ باخت و به مدال نقره بسنده کرد.

چهار آزادکار وزن اول کشورمان نیز موفق به کسب یک مدال طلا و سه نقره شده بودند که ایمان صادقی در ۶۰ کیلوگرم به مدال طلا رسید و علیرضا گودرزی در ۵۰، رضا مظفری در ۷۴ و سیدایمان حسینی در ۹۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

همچنین رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها که نمایندگان کشورمان در آن صاحب ۲۶ برد و ۷ باخت شدند، به شرح زیر است:

۵۰کیلوگرم: ۱- اسپنسر لی(آمریکا) ۲ – علی رضا گودرزی(ایران) ۳- عارف حسین اف(آذربایجان) و رومن گوتسولیاک(اوکراین) ۵ – رازمیک میساکیان(ارمنستان) و داتیل باهارات(هند)

۵۵ کیلوگرم: ۱- ماهیر امیراسالانوف(آذربایجان) ۲- راوی کومار(هند) ۳- استون ماسیس(آمریکا) و حسن حسین بدرالدین اف(روسیه) ۵- محمد نامجو مطلق (ایران) و زانابازا زاندانباد(مغولستان)

۶۰ کیلوگرم: ۱- ایمان صادقی(ایران) ۲- ابراهیم عبدالحمید(مصر) ۳- دیمیتار ایوانف(بلغارستان) و حاجی مراد رشید اف(روسیه) ۵ – آمیت کومار(هند) و جاهید حسن زادا(آذربایجان)

۶۶ کیلوگرم: ۱- تیمورممداف(آذربایجان)۲- یوهی فوجی نامی(ژاپن)۳- آرون پیکو(آمریکا)و زائوربیک سادیخوف (روسیه)۵- انیس اوسلو(ترکیه) و اوتابدیل کنتچادزه(گرجستان) و …۱۷- جمال عبادی(ایران)

۷۴ کیلوگرم: ۱- گادجی نابیف(روسیه) ۲ – رضا مظفری(ایران) ۳- تارزان میسورادزه(گرجستان) و پیتر ناگی(مجارستان) ۵-آلبرت یارچنکو(لیتوانی) و رومن چایتادزه(بلاروس)

۸۴ کیلوگرم: ۱- مجتبی گلیج(ایران) ۲- دزیناس خرامینکوف(بلاروس) ۳- الیس خان چی لایف(قزاقستان) و آرسن علی موسی لالیف(روسیه)۵- شوتا شی ری(ژاپن) و کریستوف سادوویک(لهستان)

۹۶ کیلوگرم:۱- نورماگمد حاجی یف(آذربایجان) ۲- سیدایمان حسینی(ایران) ۳- بیک دولت آلمنتای(قزاقستان) و نیشهانپرت رانداهاوا(کانادا) ۵- رابل سینگ(هند) و جر تاپونی(فنلاند)

۱۲۰ کیلوگرم: ۱- سعید گامیدوف (آذربایجان) ۲- امین طاهری(ایران) ۳- نتهان باتلر(آمریکا) و یونس دده(ترکیه) ۵- کریتسوف راول (روسیه) و کاس سی لیک(لهستان)

رده بندی تیمی:
۱- ایران – ۶۲ امتیاز ، ۲- آذربایجان ۵۸ امتیاز ، ۳- روسیه ۴۹ امتیاز، ۴- آمریکا ۴۰ امتیاز – ۵- هند ۳۰ امتیاز، ۶- بلاروس ۲۱ امتیاز، ۷- قزاقستان ۲۰ امتیاز، ۸- ژاپن ۱۸ امتیاز، ۹- ترکیه و گرجستان ۱۸ امتیاز