سرهنگ علی موالی گفت: شهروندان باید از خرید گوشی و سیم کارت دست دوم که نسبت به سابقه آن اطمینان ندارند حدالامکان پرهیز کنند و در صورت خرید قبل از استفاده از این گونه گوشی ها آن را به طور کامل به تنظیمات کارخانه بازگردانند.

وی افزود: شهروندان باید در مکان های عمومی هرگونه درخواست از بلوتوث های ناشناس را رد کنند و از قرار دادن تصاویر و فایل ها خصوصی بر روی دستگاه های الکترونیکی قابل حمل نظیر موبایل و لپ تاپ پرهیز کنند و با دقت از دستگاه های حامل داده، شامل گوشی تلفن همراه، دوربین عکاسی و هرنوع حافظه جانبی که همراه خود دارند، مراقبت کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه باید در هنگام مکالمه با تلفن همراه در مکان های عمومی از بیان اطلاعات مهم مالی و شخصی خود پرهیز کرد، افزود: اطلاعات سفر خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارید چرا که این اطلاعات سارقان را از عدم حضور شما در منزل آگاه می کند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم گفت: پس از اتمام کار در کافی نت ها از حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی و ایمیل ها خارج شوید و کوکی ها و تاریخچه مرورگر را پاک کرده و مراقبت کنید تا اطلاعات بر روی سیستم باقی نماند.

سرهنگ موالی در پایان خطاب به شهروندان تاکید کرد: شهروندان قبل از شروع کار با دستگاه ATM، کیبورد و دهانه ورود کارت را بررسی کنند تا دستکاری نشده باشد.(ایسنا)