به گزارش سوکا به نقل از ایرنا، محمدجواد ظریف امروز -سه شنبه- پس از حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرکت های کنگره آمریکا عموما تبلیغاتی بوده و برای نگران کردن دنیا برای تعامل با ایران است، گفت: آنها می دانند این طرح ها در مجلس سنا تصویب نخواهد شد و اگر تصویب شود رئیس جمهور آمریکا موظف است طبق برجام آنها را وتو کند.

وزیر امور خارجه افزود: با این حال آنها قصد ایجاد این فضای روانی را دارند که کار کردن با جمهوری اسلامی هزینه بر است که البته ما هم این سیاست را پیش می گیریم که خلاف آن را ثابت کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان درخصوص اقدامات اخیر کنگره آمریکا در تصویب طرح هایی علیه ایران، یادآور شد: تمام اقدامات کنگره علیه ایران تبلیغاتی است و ما به دولت آمریکا این موضوع را یادآور می شویم که باید طبق تعهد خود عمل کنند و اجازه ندهند مصوبات کنگره، مانع اجرای این تعهدات شود.

وی همچنین درخصوص جلسه امروز با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: این نخستین حضور من در جلسه کمیسیون امنیت ملی بعد از تشکیل مجلس دهم بود لذا بیشتر به معارفه اختصاص یافت و راجع به وضعیت منطقه، دیپلماسی اقتصادی و برجام صحبت شد.

وزیر امور خارجه در خصوص گزارش سه ماهه این وزارتخانه در خصوص برجام نیز خاطرنشان کرد: این گزارش در موعد مقرر یعنی روز ۲۶ تیرماه به مجلس داده شد که بعد از مطالعه نمایندگان درخصوص آن بحث و بررس صورت خواهد گرفت.