به گزارش سوکا از تسنیم، روز هفتم بازی‎های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو، برای کاروان منا روز خوب و پرمدالی بود. در این روز ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز حاصل کار ورزشکاران کشورمان بود. همین ۵ مدال باعث شد ایران تا رتبه ۱۴ جدول رده بندی توزیع‎ مدال‎ها بالا بیاید.

نتایج روز هفتم به شرح زیر است:

* شهلا بهروزی‌راد، تنها نماینده قایقرانی کشورمان در رشته کایاک مسافت ۲۰۰ متر کلاس kl3 بازی‌های پارالمپیک با ثبت زمان ۵۶ ثانیه و ۵۸۰ صدم ثانیه عنوان نهم را کسب کرد.

* سجاد نیک‌پرست در رشته پرتاب نیزه با ثبت رکورد ۶۲٫۷۴ متر به عنوان دومی دست یافت و مدال نقره را از آن خود کرد.

*علی صادق‌زاده در رقابت‎های وزنه برداری دسته ۱۰۷- کیلوگرم با بالای سر بردن وزنه ۲۲۶ کیلوگرمی به مدال برنز دست یافت.

* اسدالله عظیمی با رکورد ۸٫۱۴ متر در رشته پرتاب وزنه موفق به کسب مدال برنز شد. علیرضا مختاری دیگر ورزشکار این رشته کشورمان با ثبت رکورد ۷٫۸۷ در رده چهارم قرار گرفت و از دستیابی به مدال باز ماند.

* ساره جوانمردی در رقابت‎های میکس (مردان و زنان) تپانچه بادی ۵۰ متر بازی‎های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با ثبت رکورد ۱۸۹٫۵ به عنوان نخست این رشته دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد. جوانمردی با این مدال طلا رکورد فینال پارالمپیک را شکست.

* تیم والیبال نشسته بانوان ایران در سومین و آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی پانزدهمین دوره پارالمپیک ۲۰۱۶ با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب چین شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی این رقابت‎ها بازماند.

* بهمن گلبارنژاد تنها نماینده دوچرخه‌سواری ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو در تایم تریل کلاس C4 رکاب زد و در پایان با ثبت رکورد ۴۶ دقیقه و ۳ ثانیه و ۶۲ صدم ثانیه در میان ۱۴ رکابزن آخر شد.

* سیامند رحمان با مهار وزنه ۳۱۰ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان و المپیک به عنوان نخست رقابت‎های وزنه‎برداری دسته فوق‎سنگین دست یافت و طلا گرفت.

*هادی نوری در رقابت‎های انفرادی کامپوند تیراندازی باکمان پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۱۳۸ بر ۱۳۴ مقابل ورزشکاری از چین شکست خورد و از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی این بازی‎ها باز ماند.

* تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران با برتری پرگل ۵ بر صفر مقابل برزیل و تحقیر میزبان به فینال بازی‎های پارالمپیک راه یافت.

* در آخرین رقابت امروز هم تیم والیبال نشسته مردان ایران با نتیجه ۳ بر صفر اوکراین را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد.

جدول رده‎بندی مسابقات تا پایان روز هفتم به شرح زیر است: