به گزارش سوکا به نقل از تسنیم، سردار ماشاء الله جان نثار فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی و عملیات‌های جداگانه، مرزداران هنگ تایباد موفق به کشف و ضبط مقادیری مواد مخدر شدند.

فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: در راستای برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و انسداد مرز، مرزداران هنگ مرزی تایباد در پی کسب اخباری مبنی بر قصد ورود قاچاقچیان مواد مخدر به داخل کشور، بلافاصله در محل‌های احتمالی ورود آنها اجرای کمین کردند.

سردار جان‌نثار گفت: مرزداران هنگ مرزی تایباد با اشرافیت اطلاعاتی و نیز رصد شبانه روزی مرزهای شهرستان، طی عملیاتی با سوداگران مرگ درگیر و در این درگیری قاچاقچیان مواد مخدر به علت حضور و اقدام به موقع نیروها با استفاده از تاریکی شب و عوارض طبیعی زمین به آن سوی مرز متواری شدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مرزداران هنگ تایباد موفق شدند در پاک‌سازی محل درگیری بیش از ۴۰ کیلوگرم مواد مخدر شامل ۲۰ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش و ۲۰ کیلو و ۱۰۰ گرم از نوع هروئین فشرده و یک قبضه سلاح کلاش به همراه مهمات مربوطه را کشف کنند.

سردار جان‌نثار در ادامه از دستگیری ۲۴ متجاوز در هنگ مرزی تایباد خبر داد و افزود: مرزبانان این فرماندهی در هنگ تایباد موفق شدند طی ۴۸ ساعت گذشته ۲۴ نفر از اتباع بیگانه را که قصد ورود غیرقانونی به خاک جمهوری اسلامی ایران را داشتند را دستگیر و تحویل مراجع قضایی دهند.