به گزارش سوکا ،تیم های فرانسه، ولز، آلمان، کرواسی، ایتالیا و مجارستان به عنوان تیم های اول راهی مرحله بعد شدند و سوئیس، انگلستان، لهستان، اسپانیا، بلژیک و ایسلند هم در این شش گروه در رتبه دوم قرار گرفتند. اما از بین تیم های سوم، آلبانی و ترکیه از دور رقابت ها کنار رفتند و اسلواکی، ایرلند شمالی، جمهوری ایرلند و پرتغال جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را به دست آوردند.

نکته جالب توجه اما وضعیت متفاوت بالا و پایین جدول حذفی رقابت ها است. جایی که آلمان، انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه در یک سمت قرار گرفته اند و تیم هایی همچون ولز، لهستان، کرواسی، پرتغال، سوئیس و مجارستان در سمت دیگر.

از مهم ترین بازی های مرحله یک هشتم نهایی می توان به دیدار نفس گیر ایتالیا و اسپانیا اشاره کرد. دیداری که یاد آور فینال رقابت های یورو ۲۰۱۲ است. جایی که اسپانیا با ۴ گل آتزوری را تحقیر کرد و این بار یاران بوفون به دنبال جبران آن نتیجه خواهند بود. دیدار ایتالیا مقابل اسپانیا چهارمین پیکار این دو تیم در ۳ دوره اخیر رقابت های یورو محسوب می شود. آن ها در یورو ۲۰۱۲ دو بار و در یورو ۲۰۰۸ نیز ۱ بار مقابل یکدیگر قرار گرفته بودند.

انگلستان که با ۲ تساوی و ۱ پیروزی کار خود را در دور گروهی به اتمام رساند، باید با ایسلند روبرو شود. در واقع ایسلندی ها با گل لحظات پایانی مقابل اتریش، حریف این تیم در مرحله یک هشتم نهایی شدند. دیداری که می تواند اتفاقات جذاب زیادی در آن رقم بخورد.

دربالای جدول مصاف کرواسی و پرتغال و همین طور سوئیس و لهستان نیز می تواند حاوی جذابیت های زیادی باشد. این تیم ها عملکرد خوبی در دور گروهی داشتند و کار را بدون شکست به پایان رساندند.

دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی یورو:‏

سوئیس – لهستان / کرواسی – پرتغال

ولز- ایرلند شمالی / مجارستان- بلژیک

آلمان – اسلواکی / ایتالیا – اسپانیا

فرانسه – ایرلند / انگلستان – ایسلند

برنده دیدارهایی که مقابل هم آمده، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم خواهند رفت.‏

منبع: ورزش سه