گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس 

فروشگاه والمارت در چین اقدام به عرضه خوراکی هایی می کند که مردم چین علاقه زیادی به خوردن آنها دارند مثل گوشت کوسه!آمار نشان می دهد که یک خانواده آمریکایی به طور متوسط حدود ۴۰۰۰ دلار در سال از فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت خرید می کند. این مقدار پول بسیار زیادی هست؛ و اکنون میبینید

 

که فروشگاه والمارت در چین هم درآمد بسیار عظیمی دارد. اما چیزی در فروشگاه‌های والمارت چین وجود دارد که در هیچ فروشگاه والمارت دیگری وجود ندارد. اگر از بیرون مشاهده نمایید فروشگاه‌های والمارت چین و ایالات امریکا تفاوتی با هم ندارند. اما اگر وارد آن شوید، به دلایل عجیب و احتمالا چندش آوری به شدت تعجب میکنید.

 

فروشگاه‌های والمارت چین یکی از زشت‌ترین فروشگاه‌ها در تاریخ والمارت میباشند. در این جا برخی از صحنه هایی را دیدن میکنید که هنگام ورود به والمارت در چین با آن‌ها مواجه میشوید.

 

مشتریان گوشت خامی که میخواهند را خودشان با دست خالی جدا میکنند

هیچ چیزی منزجر کننده‌تر از این نیست که دست یک میلیارد نفر گوشت شما را گذشته از این که سر میز شامتان بیاید لمس کرده باشد. این ماجرای گوشتی هست که در فروشگاه‌های والمارت چین فروخته میشود. هزاران مشتری هر روز اجازه دارند به این گوشت‌ها دست بزنند و گوشتتشان را انتخاب کنند و بردارند.

 

از همۀ بدتر این که این گوشت‌ها در ظرف‌های بزرگی در فضای باز در کنار چیزهایی فروخته میشوند که ممکن هست هیچ علاقه‌ای به آن‌ها نداشته باشید.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

لاکپشت‌ها و قورباغه‌های زنده در کنار هم فروخته می شوند

 به گزارش سوکا برکه و ساحل تنها مکان هایی نیستند که در آن‌ها لاکپشت و قورباغه‌های زنده پیدا می کنید. شما می توانید به فروشگاه والمارت در چین سر بزنید و قورباغه و لاکپشت‌های زنده را مشاهده نمایید. چینی‌ها به خوردن غذا های عجیب‌وغریب سرشناس میباشند و مدیریت والمارت انچه مشتریان دوست دارند را به آن‌ها ارائه دهند.

 

برای ما قورباغه و لاکپشت زنده در سبد خرید چیز جالبی نیست و به ندرت آن‌ها را دوست داریم. اما این یکی از قفسه هایی هست که هنگام خرید از این فروشگاه مجبورید از مقابل آن عبور کنید.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

مشتریان میتوانند به معنای حقیقی کلمه در این فروشگاه ماهیگیری کنند

دیدن کسی با یک قلاب ماهیگیری در یک فروشگاه قطعا چیز عجیبی به نظر می رسد، اما یکی دیگر از مناظری هست که در فروشگاه والمارت چین دیدن میکنید. مشتریان اجازه دارند غذای دریایی خود را از یک مخزن بزرگ ماهیگیری کنند و حتی تجهیزات لازم برای اینکار هم برایشان فراهم شده هست. حیوانات دریایی این مخزن نیز به خوبی مراقبت و تغذیه میشوند. این موضوع به همان اندازه که عجیب هست طنز هم هست.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

کروکدیل‌های مرده در بخش گوشت‌های یخبسته فروخته می شوند

مزه غذا های چینی بسیار دورتر از آن چیزیست که همۀ ما تجربه کرده ایم. یکی از این غذا‌ها گوشت کروکدیل هست. در فروشگاه‌های والمارت چین کروکدیل‌ها در بخش گوشت‌های یخبسته به فروش میرسند. اگر گوشت کروکدیل دوست ندارید این صحنه برایتان بسیار چندش آور خواهد بود. کروکدیل‌ها معمولاً در قفسه‌ها چیده و با یخ پوشیده می شوند. درست در کنار آن‌ها ماهی‌ها قرار دارند

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

برنج در ظرف‌های بزرگ سربازی فروخته میشود که مشتریان می توانند از آن برداشته و بو کنند

به نظر میرسد که هیچ سیاستی برای مدیریت مواد خوراکی در والمارت چین وجود ندارد. اضافه بر این که دست زدن به گوشت آزاد هست، هرکسی میتواند به برنج‌ها هم دست بزند، بو کرده و انتخاب کند.‌می توانید تصور کنید که چند بار باید این برنج را بشویید تا خیالتان آسان شود.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

کوسه هم در این فروشگاه فروخته می شود

اضافه بر کروکدیل میتوانید کوسه‌ها را هم در بخش گوشت‌های یخبسته این فروشگاه مشاهده نمایید. کوسه‌ها حیوانات مهربانی نیستند و دیدن آن‌ها به این شکل اصلا دیدنی نیست. اما از نظر چینی‌ها این یک بازاریابی فوق العاده در والمارت هست. این کوسه‌ها را هم هرکسی می تواند لمس کرده و کوسه موردنظر خود را انتخاب کند.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

والمارت چین گوشت الاغ یخبسته هم دارد

فهرست غذا های عجیب چین در بخش گوشت‌های یخبسته تمامی ندارد. والمارت چین به مشتریان ارجمند خود گوشت الاغ می‌فروشد. ظاهراً میلیون‌ها الاغ هر سال در کشتارگاه‌های چین کشته می شوند. در سال ۲۰۱۱ حدود ۲.۴ میلیون الاغ کشته شدند. شمار افرادی که گوشت الاغ میخورند خیلی چندان نیست، اما بخش قابل توجهی از جمعیت چین را تشکیل می دهند.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

این فروشگاه یکی از شلوغ‌ترین فروشگاه‌های والمارت دنیا هست

چین کشور بزرگی هست و والمارت وقتی تصمیم گرفت فروشگاه‌های خود را در این کشور ۱.۳ میلیارد نفری باز کند آینده خوبی برای آن تصور میکرد. شلوغ بودن این فروشگاه از نظر سودآوری خبر خوبی هست، اما با دقت به شمار کم فروشگاه‌های والمارت در چین برای برای خریداران خبر بدی هست. چین شلوغ‌ترین فروشگاه‌های والمارت دنیا را دارد و مجبورید به خصوص در ساعات بحبوحه و فصول خرید برای پیدا کردن قفسه و رسیدن به صندوق‌ها بجنگید.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

می توانید آب پرتقال و روغن را با هم بخرید

والمارت توصیه‌ها و کالاهای ارزانی در چین ارائه می دهد، یکی از پیشنهادهای عجیب این فروشگاه روغن ذرت و آب پرتقال هست که باهم ارائه می شود. چینی ها این پیشنهادهای ترکیبی را دوست دارند و به سرعت قفسه‌ها را خالی می کنند، اما از این ایده در والمارت‌های ایالات امریکا پیشباز نشد.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

قسمت‌های بسته بندی شده خزندگان

در فروشگاه‌های والمارت چین قسمت‌های گوناگون هر نوع خزنده را به صورت بسته بندی شده و در اندازه‌های گوناگون پیدا میکنید. افرادی که نمیتوانند یک کروکدیل کامل بخرند به این قسمت می آیند و یک بسته سر، پا یا دم کروکدیل می خرند. این قسمت یکی از پرطرفدار‌ترین بخش‌ها برای چینی هاست.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

آزمایشگاه‌های سیار فروشگاه‌های والمارت

آزمایشگاه‌های سیاری در فروشگاه‌های والمارت چین وجود دارند که فروشگاه به فروشگاه میروند تا مواد خوراکی را از نظر آلاینده‌ها که یکی از آن‌ها آفت کش‌ها میباشند مورد بررسی قرار دهند.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

اردک‌های پوست کنده در معرض دید

اردک مزه خوبی نزدیک به مرغ دارد، اما احتمالا دوست ندارید اردکی را خرید کنید که در فضای باز آویزان شده هست. والمارت مجبور شد به دلیل فروش اردک‌های منقضی شده دو میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ پرداخت کند. مجبورید برای پیدا کردن راه در بین جمعیت بجنگید، خدمت کردن به یک جمعیت یک میلیاردی میتواند وحشتناک باشد. خریداران والمارت چینی با جنگیدن برای پیدا کردن راه در بین جمعیت و قفسه‌ها آشنا میباشند.

 

ازدحام‌ها و شلوغی هنگام پیشنهادات ویژه و فصول تعطیل اکثر می شود. باتوجه به نزدیکی بیش ازحد در این مکان فوق شلوغ و این که افراد چقدر در چنین شرایطی عرق میکنند میتوانید تصور کنید که با چند نفر با لباس‌های خیس از عرق برخورد خواهید کرد.

گوشت حیوانات عجیب در فروشگاه والمارت چین +عکس

قورباغه خوردن چینی ها،کوسه خوردن چینی ها،غذا های عجیب درچین،خوردن کوسه در چین،خوردن لاک پشت در چین