گران‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرین کدامند؟

گران‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرین کدامند؟

توکیو که بزرگ‌ترین کلانشهر ژاپن است به دلیل کاهش قابل توجه ارزش ین در برابر ارزهای بزرگ دیگر، از نظر هزینه زندگی به رتبه ششم تنزل کرد در حالیکه صعود ارزش کرون باعث شد پایتخت نروژ برای نخستین بار به رتبه اول برسد.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، بر اساس یافته‌های یک گزارش جدید، اسلو با پیشی گرفتن از توکیو، گران‌ترین شهر جهان برای مهاجرین در سال ۲۰۱۳ شناخته شد.

بر اساس گزارش هزینه زندگی شرکت مشاوره ECA International، توکیو که بزرگ‌ترین کلانشهر ژاپن است به دلیل کاهش قابل توجه ارزش ین در برابر ارزهای بزرگ دیگر، از نظر هزینه زندگی به رتبه ششم تنزل کرد در حالیکه صعود ارزش کرون باعث شد پایتخت نروژ برای نخستین بار به رتبه اول برسد.

شهر لوآندای آنگولا در رتبه دوم این فهرست جهانی قرار گرفت و شهر استاونگر نروژ و شهر جوبا، پایتخت سودان جنوبی به ترتیب در رتبه سوم و چهارم قرار گرفتند.

این شرکت هزینه زندگی شهرها را با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند تورم، موجود بودن کالاها و نرخ مبادلات ارزی محاسبه کرده است. اما به دلیل اینکه تسهیلات اجاره، صورتحساب آب و برق، خرید خودرو و هزینه مدارس در بسته‌های مهاجرین جبران می‌شوند، به حساب نیامده اند.

به گزارش پایگاه اینترنتی عربین بیزنس، شهر مسکوی روسیه و شهرهای زوریخ و ژنو سوئیس نیز در رتبه‌های بالای این فهرست قرار گرفتند.