به گزارش سوکا به نقل از ستاد خبری یادواره ۲۲۰ شهید منطقه کن وسولقان این یادواره با هدف تجلیل و تکریم مقام و منزلت شهیدان، ترویج روحیه ایثار و شهادت در سطح جامعه و آگاه‌سازی و آشنایی نسل جوان با ارزش‌هاو فرهنگ دفاع مقدس در حسینیه قمر بنی هاشم سولقان برگزار می شود.

در این مراسم که عصر روز پنج شنبه ۱۹ اسفند ماه و با حضور خانواده معظم شهداء ؛ مسئولان و مدیران فرهنگی، نمایندگان مجلس، رزمندگان و بسیجیان و اقشار مختلف مردم برگزار می شود مهندس مقیمی، قائم مقام وزیر کشور به ایراد سخن می پردازد.

بخش کن و منطقه سولقان و روستاهای حومه در دوران دفاع مقدس با تقدیم بیش از ‌۲۲۰ شهید، ده‌ها جانباز و اعزام صدها رزمنده نقش ارزنده‌ای را در طول سال‌های پایداری ملت ایران در برابر دشمن ایفا کرده و به جهت این نقش‌آفرینی و ارسال کمک‌های فراوان مردمی به جبهه‌ها ، روستای سولقان به عنوان روستای نمونه دوران دفاع مقدس معرفی شد.

خاطره‌گویی، دکلمه خوانی فرزند شهید مدافع حرم مرتضی کریمی، تجلیل از مقام و منزلت شهدای دهستان سولقان و حومه، مداحی حاج محمدرضا طاهری؛ رزم نوازی گروه موزیک نیروی زمینی سپاه پاسداران و برپایی نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این یادواره است.

در پایان این مراسم شرکت‌کنندگان در معیت مسئولان و مدعوین با حضور در گلزار شهدای دهستان سولقان با یادآوری خاطرات این شهیدان با آرمان‌های بلند امام راحل ، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر دفاع مقدس تجدیدپیمان خواهند کرد.