به گزارش سوکا به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه موفق شد در خاک ازبکستان به پیروزی یک بر صفر برسد. ایران با سه امتیاز این دیدار به صدر جدول رده بندی گروه A صعود کرد.

کارلوس کی روش در نشست خبری پس از دیدار ایران برابر ازبکستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: د این ر بازی امشب تیم من با اقتدار کامل بازی کرد و زمین را در دست داشت. امشب بازی خوبی را از هر دو تیم شاهد بودیم و تیم ایران به دلیل اینکه موقعیت‌های بیشتری را ایجاد کرد، توانست گل بزند و استحقاق پیروزی را هم داشت. البته تیم ازبکستان هم در دقایقی از بازی موقعیت داشت ولی تیم ایران موقعیت‌های بیشتری ایجاد کرد و بازی را در اختیار گرفته بود.

وی افزود: تیم ایران بیشتر تلاش کرد و ازبکستان در ضدحمله ها چشم به موقعیت داشت. از این بابت تیم ایران شایستگی بیشتری برای پیروزی داشت.

سرمربی تیم ایران در پاسخ به این سوال که چرا اشکان دژاگه در این بازی به میدان نرفت و جهانبخش و آزمون به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شدند نیز گفت: این سه بازیکن در تیم‌مان بودند و در نیمکت حضور داشتند. علیرضا جهانبخش و سردار آزمون هم به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شدند و هر سه آماده بودند که بازی کنند اما تمام تصمیمات گرفته شده در طول بازی تاکتیکی بود.

کی روش در پاسخ به سوال خبرنگار ازبکستانی که ایران در این بازی در حمله و دفاع عملکرد بسیار خوبی ارائه کرد اما ازبکستان چندان خوب نبود نیز به صحبت پرداخت و اظهار کرد: ما شاهد بازی خوبی از هر دو تیم بودیم. امشب، شب تیم ایران بود و ما به لحاظ نظم تیمی و انفرادی بسیار خوب بودیم. بازی‌های ازبکستان برابر قطر و سوریه را دیده بودم و امشب از سرعت بالای ازبکستان شگفت زده شدم. نمی دانم آنها این سرعت را از کجا آورده بودند. ازبکستان بازی بسیار خوبی انجام داد. در وهله اول باید به بازیکنان خودم به خاطر قدرتی که نشان دادند، تبریک بگویم و در وهله دوم، به تیم ازبکستان که بازی سرعتی خیلی خوبی انجام داد هم تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم ایران در پاسخ به این سوال که شما چندین مرتبه در تاشکند تیم ازبکستان را با نتیجه یک بر صفر شکست دادید اما به نظرتان سخت‌ترین مصافتان با این تیم کدام بازی بوده است هم عنوان کرد: دیداری که در تهران به ازبکستان باختیم، سخت‌ترین بازی ما مقابل ازبکستان بود. البته در این بازی دیدیم که حریفان ما در این گروه کار سختی برابر ازبکستان خواهند داشت اما این سه امتیاز تنها بخشی از امتیازهایی است که باید برای رسیدن به جام جهانی کسب کنیم. به همین خاطر باید در ادامه بازی‌هایمان با تمرکزمان بالا به کارمان ادامه بدهیم.

کی‌روش در پایان گفت: تنها یک تیم ملی ایران با ثبات می توانست این تیم خوب ازبکستان را شکست بدهد.