کارلوس کی روش پس از پیروزی ۳ بر یک عصر امروز پنجشنبه تیم ملی برابر ترکمنستان ضمن بیان این مطلب به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی گفت: ابتدا تبریک می گویم به تک تک بازیکنان تیم ملی که برابر ترکمنستان نمایش خوبی داشتند. نتیجه ای که گرفتیم بسیار راضی کننده بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: امروز فوتبالی با تفکر بین المللی را به نمایش گذاشتیم و در طول ۹۰ دقیقه توانستیم حریف را از محوطه جریمه خودمان تا دروازه خودشان تحت فشار قرار دهیم.

وی افزود: با کمال احترامی که برای بازیکنان تیم ملی ترکنستان قائل هستم اما فکر می کنم امروز باید با شش، هفت و یا هشت گل حریف را شکست می دادیم. آنها هم تلاش زیادی کردند اما بازیکنان ما فشار زیادی گذاشتند و بازی یکطرفه ای را به نمایش گذاشتند.

کی روش در واکنش به سوال خبرنگاری که پرسید برخی تماشاگران رحمتی را تشویق کردند، گفت: در برخی بازی ها هم تماشاگران علی دایی را تشویق می کنند. شاید به این خاطر است که ما موقعیت هایی را از دست می دهیم اما متاسفانه علی دایی از تیم ملی کنار رفته و از فوتبال خداحافظی کرده است. برای ما امروز مهم این بود که سه امتیاز را گرفتیم. افرادی که نمی توانند به خاطر این پیروزی قدردانی کنند باید در خانه بمانند.

وی در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید صدر جدول که گره خورده است چه وضعیتی در آینده پیدا خواهد کرد گفت: همانطور که قبلا گفتم در این مسابقات توانسته ایم در دیدارهای مقدماتی فوتبال تهاجمی و محکمی را ارائه کنیم. بازیکنان برای دیدار با گوام از روحیه بالایی برخوردار هستند. ما برخی بازیکنان را به خاطر مصدومیت در اختیار نداشتیم. امروز به خاطر اینکه اجازه صحبت کردن در مورد سایر موارد را ندارم نمی توانم از بازیکنانم دفاع کنم.

کارلوس کی روش ادامه داد: برای بازی با گوام پنج بازیکن را در اختیار نخواهیم داشت. البته با اطمینان کامل با بازیکنان باقی مانده ادامه خواهیم داد. اعتماد به نفس کامل بین همه بازیکنان وجود دارد. ما گروهی از بازیکنان را در اختیار داریم که آماده جنگیدن برای تیم ملی کشورشان هستند. متاسفم که نمی توانیم این بازیکنان را در سفر به گوام همراه داشته باشیم.

سرمربی ترکمنستان: فکر می کردم یا ببریم یا مساوی کنیم

کوچوموف پس از پایان دیدار تیم های فوتبال ایران و ترکمنستان که به شکست ۳ بر یک این تیم انجامید گفت: بازی بسیار خوبی را از سوی دو تیم شاهد بودیم. ما با یکی از تیم های خوب و قدرتمند آسیا بازی می کردیم و تلاش کردیم به برتری برسیم اما نشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کردید با این نتیجه به ایران ببازید، گفت: فکر می کردیم به تساوی برسیم و یا حتی به برتری برسیم اما تیم ایران بسیار قدرتمند بود و این فرصت برای ما فراهم شد که از این بازی برای کسب تجربه استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی ترکمنستان در مورد آینده تیمش و احتمال صعود از این گروه گفت: تلاش ما این است که بتوانیم از این گروه به عنوان تیم سوم صعود کنیم.

کوچوموف با تمجید از حضور تماشاگران پرتعداد ایرانی در ورزشگاه گفت: ما قبل از این هم با ایران بازی کرده بودیم. شما تماشاگران خیلی خوبی دارید که به تیم ما هم انگیزه می دادند.