کنسرت آبانماه گروه شمس با سماع گران

کنسرت آبانماه گروه شمس با سماع گران

گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری و با آهنگسازی تهمورس و سهراب پورناظری همراه با سماع گران از ۹ تا ۱۱ آبان در برج میلاد روی صحنه می‌روند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این کنسرت سهراب پورناظری در مقام خواننده اشعار مولانا، هومن ذکایی  و رهی معیری را براساس موسیقی معاصر ایرانی و موسیقی تنبور می‌خواند.

این کنسرت در دوازده پرده  با همراهی  سماع گران اجرا می شود. پیش از این در تابستان ۱۳۸۶ گروه شمس به همراه سماع‌گران قونیه و نوزاندگان خارجی از کشورهای فرانسه و ترکیه به مدت ۴ شب در کاخ سعدآباد کنسرت «بزرگ‌داشت سال جهانی مولانا» را برپا کردند. دی وی دی تصویری این اثر هم در سال٨٩ منتشر شد.

پیش از این قرار بود که کنسرت گروه شمس در روزهای ۷ و ۸ شهریور در  کاخ نیاوران برگزار شود که به دلیل ناهماهنگی های به وجود آمده از سوی مدیران پیشین سازمان میراث فرهنگی این کنسرت به تعویق افتاد.

در این کنسرت کیخسرو پورناظری(‌آهنگساز، تنبور)، تهمورس پورناظری(آهنگساز، تنبور، تار، بربت)، سهراب پورناظری(خواننده، کمانچه و تنبور)، نجمه تجدد ( همخوان ) حسین رضای‌نیا(دف و سازهای کوبه‌ای)، مهیار طریحی( سنتور ) داریوش آذر(باس) و تنبورنوازن گروه شمس پوریا پورناظرى، کاوه گرایلی، ندا خاکی، کیمیا جمشید ،خورشید دادبه، نیکناز میرقلمی، علیرضا جوادی، سپند دادبه حضور خواهند داشت.

برگزار کننده کنسرت گروه شمس شرکت فرهنگی هنری ققنوس است.