به گزارش تسنیم، علی کفاشیان که بعدازظهر امروز (پنجشنبه) در جمع اعضای تیم ملی فوتسال حضور یافته بود، اظهار داشت: از کادر فنی جدید تیم ملی تشکر می‌کنم و امیدوارم با حضور این نفرات افتخار دیگری برای ایران رقم بخورد.

وی افزود: نگاه اصلی ما به جام جهانی است و برای اینکه در بین سه تیم برتر این مسابقات باشیم، سعی می‌کنیم تدارکات خوبی را برای شما فراهم کنیم. همه باید در کنار هم باشید و برای پیروزی تلاش کنید.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی فوتسال دو بازی تدارکاتی در هفته آینده با روسیه دارد و بعد از آن هم باید آماده دیدار دوستانه با ایتالیا شود. با تقویمی که چیده شده کار تیم ملی سخت است، اما باید تلاش کنید که به موفقیت برسید.

در ادامه محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی جدید تیم ملی فوتسال با تشکر از کفاشیان گفت: سعی می کنیم به مقام قهرمانی آسیا برسیم. به نظرم اگر تیم ملی مورد حمایت قرار بگیرد، می‌تواند در سطح جهان نیز افتخار کسب کند.

علی کفاشیان در ادامه حضور خود در اردوی تیم ملی فوتسال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فوتسال ما در شرایط خاصی قرار دارد. ما امسال دو رویداد بزرگ را در این رشته پشت سر گذاشتیم که هر دوی آنها با کسب مقام اولی همراه بود. رویداد بعدی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان است که در همین راستا نیز دیدارهای تدارکاتی با روسیه و ایتالیا و همچنین اردوهایی در نظر گرفته شده تا تیم ملی با آمادگی اعزام شود. بدون شک بعد از کسب سهمیه جام جهانی در مسابقات قهرمانی آسیا، برنامه خوبی نیز برای رویداد بعدی یعنی جام جهانی خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: هدف اصلی ما رفتن به جام جهانی و حضور در جمع چهار تیم برتر این مسابقات است. بازیکنان ایران توانایی رسیدن به این هدف را دارند و می‌توانند آن را محقق کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره غیبت چند بازیکن شاخص فوتبال در اردوی تیم ملی فوتسال گفت: کادر فنی باید تشخصی بدهد که چه کسانی باید در اردو حاضر باشند. آن چیزی که اهمیت دارد، هماهنگی و یکدست بودن تیم است و این مسئله می‌تواند منجر به موفقیت شود.

کفاشیان درباره بازی امروز تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان تصریح کرد: بازیکنان ایران برای کسب پیروزی آماده و مصمم هستند البته آنها نباید عمان را دست‌کم بگیرند و بعد از آن نیز برای دیدار با ژاپن آماده خواهند شد.

وی در خصوص اختلافات کارلوس کی‌روش و برخی از مسئولان پیشین کمیته اخلاق فدراسیون و تهدید به افشاگری از سوی سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت: چیز خاصی برای افشا نیست و من هم چیزی نمی‌دانم. ما ابهامات را پاسخ داده‌ایم و فکر نمی‌کنم افشاگری در راه باشد. البته این افراد پیش از این در کمیته اخلاق حضور داشتند و صحبت‌هایی که مطرح شد، درست نبود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره وضعیت کمیته اخلاق خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک رئیس این کمیته را نیز مشخص خواهیم کرد.

کفاشیان در پایان درباره رایزنی مسئولان فدراسیون عربستان در مسابقات غرب آسیا اظهار داشت: مسئولان مسابقات غرب آسیا مقررات را اعلام کردند و مشکلی خاصی نیست و ایران باید در نیمه نهایی با یمن بازی کند. این مسابقات یک تورنمنت تدارکاتی خوب برای تیم امید بود و باعث رویارویی با برخی از حریفان شد. وقتی که تیم ملی به ایران بازگردد، بدون شک تدارکات خوبی برای مسابقات انتخابی المپیک در نظر خواهیم گرفت.