به گزارش سوکا ،سرهنگ علی راقی، فرمانده یگان انتظامی مترو شهر تهران گفت: با توجه به گزارشات دریافتی و سوابق کشف اشیاء قاچاق و عتیقه در ایستگاه‌های شهر تهران، ماموریت های هدفمند توسط گشت انتظامی مترو تشدید شد، تا اینکه روز ۲۶ خرداد ماه عوامل گشت انتظامی مستقر در ایستگاه متروی شهید بهشتی به مرد جوانی که در حال حمل یک کوله پشتی حجیم بود، مشکوک می‌شوند.
فرد مظنون به محض مشاهده پلیس قصد مخفی شدن در میان جمعیت را داشت که دستگیر و توسط عوامل انتظامی به مقر منتقل می‌شود.
در بازرسی بدنی از متهم یک عدد سلاح سرد ، یک کیسه پارچه ای حاوی ۲۵ عدد سکه هخامنشی کشف می شود و در بازجویی‌ها ماموران دریافتند که متهم سکه‌‌ها از فردی به نام علیرضا در خرم آباد گرفته است.
راقی با اشاره به اینکه فرد تبهکار برای فریب پلیس ادعا می‌کرد، سکه‌ها تقلبی است، افزود: مامورن در بررسی تلفن متهم فیلم‌هایی از کاوش کوه مشاهده کردند و سپس با تکمیل تحقیقات متوجه شدند که این سکه‌‌ها اصل بوده و قرار است به دست سرکرده‌ای در خیابان بخارست برسد.
وی ادامه داد: قاچاقچی عتیقه قصد داشت با پرداخت پول از مجازات قانونی فرار کند ولی مامور پلیس مبلغ مورد نظر را ضمیمه پرونده کرد و تبهکار حرفه‌ای در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
به گفته این مقام انتظامی؛ ناوگان ریلی شهری، مکانی نا ایمن برای قاچاقچیان و سودجویانی است که می‌‌خواهند به اهداف شوم خود برسند، چراکه با تشدید مراقبت‌ها و گشت زنی‌‌ها هدفمند اجازه هیچگونه اعمال مجرمانه به تبهکاران داده نمی‌شود.
شایان ذکر است؛ طبق گزارش ارائه شده از سوی کارشناس سازمان میراث فرهنگی ، سکه‌های مکشوفه مربوط به دوره هخامنشی است و جزو اولین مسکوکات ضبط شده در ایران باستان یه شمار می‌آید.
منبع: باشگاه خبرنگاران