به گزارش فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی جوانان قهرمانی آسیا از دیروز با برگزاری مسابقات کشتی فرنگی در میانمار در حال برگزاری است.

در این رقابت‌ها که ۶ نماینده ایران به روی تشک رفتند، علی ارسلان و امیرحسین حسینی در اوزان ۶۶ و ۱۲۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و عرفان سعادتی‌فر و میثم دلخانی در اوزان ۶۰ و ۵۵ کیلوگرم به ترتیب به مدال نقره و برنز رسیدند.

نتایج کشتی‌گیران ایران در روز نخست به شرح زیر است:در وزن ۶۶ کیلوگرم علی ارسلان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و سوم به ترتیب کشتی‌گیرانی از قزاقستان و ژاپن را ضربه کرد و به دیدار فینال راه یافت. ارسلان در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۲ از سد کشتی‌گیر ازبکستانی گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف تاجیکستانی را ضربه فنی کرد. وی در دور سوم نیز با ضربه فنی از سد حریف قرقیزستانی گذشت. حسینی در دیدار فینال نیز با نتیجه ۳ بر صفر حریف چینی را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم عرفان سعادتی‌فر پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ حریف قزاقستانی را شکست داد. او در دور سوم نیز با نتیجه ۵ بر ۳ از سد کشتی‌گیر چینی گذشت و به دیدار فینال راه یافت و در این دیدار مقابل حریف هندی با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کشتی‌گیر تایلندی را مغلوب کرد اما در دور سوم با نتیجه یازده بر صفر مقابل حریفی از قزاقستان شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. دلخانی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ حریفی از چین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۸۴ کیلوگرم مهدی فلاح در دور نخست با نتیجه ۶ بر یک کشتی‌گیر چینی را شکست داد و در دور دوم با نتیجه ۹ بر یک مغلوب حریف قزاق شد و به دیدار رده‌بندی رفت. فلاح در این دیدار مقابل کشتی‌گیر کره‌جنوبی ضربه فنی شد و به عنوان پنجم بسنده کرد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم کیوان رضایی در دور نخست کشتی‌گیری از ویتنام را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد اما در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۷ مغلوب حریف کره‌جنوبی شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، رضایی از دور رقابت‌ها کنار رفت. امروز جمعه و در دو وزن باقی مانده، علیرضا کارگر در وزن ۵۰ کیلوگرم و پوریا عباسی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران به میدان می‌روند.