به گزارش سوکا به نقل از تسنیم، لیونل مسی، امروز (جمعه) در مراسمی در شهر مادرید کفش طلای اروپا که جایزه بهترین گلزن باشگاهی فوتبال اروپا در هر فصل است را دریافت کرد.

مسی فصل ۱۷-۲۰۱۶ با به ثمر رساندن ۳۷ گل در لالیگا، بیشترین امتیاز را برای گلزنی در تمامی لیگ‌های اروپا کسب کرد و به این ترتیب برای چهارمین بار در دوران بازیگری‌اش این جایزه را دریافت کرد و از این حیث با کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید برابر شد.

مسی که پیش از این در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ کسب کرد، برای دریافت چهارمین کفش طلای خود رقبایی مانند باس دوست از اسپورتینگ لیسبون (۳۴ گل و ۶۸ امتیاز)، پیر امریک اوبامیانگ از بوروسیا دورتموند(۳۱ گل و ۶۲ امتیاز) داشت.

در سیستم امتیاز دهی، گلزنی در لیگ‌های اروپایی، لالیگای اسپانیا، سری A ایتالیا، لیگ برتر انگلیس، بوندس‌لیگای آلمان و لیگ برتر پرتغال ۲ امتیاز و لیگ‌های هلند، فرانسه ۱٫۵ امتیاز دارد.

فهرست ۱۰ گلزن برتر فصل گذشته لیگ‌های باشگاهی فوتبال اروپا را در زیر مشاهده می‌کنید:

۱- لیونل مسی (بارسلونا/لالیگا) ۳۷ گل و ۷۴ امتیاز
۲- باس دوست (اسپورتینگ لیسبون/ لیگ برتر پرتغال) ۳۴ گل و ۶۸ امتیاز
۳- پیر امریک اوبامیانگ (بوروسیا دورتموند/بوندس‌لیگای آلمان) ۳۱ گل و ۶۲ امتیاز
۴- روبرت لواندوفسکی (بایرن‌مونیخ/بوندس‌لیگای آلمان) ۳۰ گل و ۶۰ امتیاز
۵- ادین ژکو (رم / سری A ایتالیا) ۲۹ گل و ۵۸ امتیاز
هری کین (تاتنهام/ لیگ برتر انگلیس) ۲۹ گل و ۵۸ امتیاز
۷- دریس مرتنس (ناپولی/سری A ایتالیا) ۲۸ گل و ۵۴ امتیاز
لوئیس سوارس (بارسلونا/لالیگای اسپانیا) ۲۸ گل و ۵۴ امتیاز
۹- ادینسون کاوانی (پاری‌سن‌ژرمن/لوشامپیونه فرانسه) ۳۵ گل و ۵۲٫۲ امتیاز
۱۰- آندره‌آ بلوتی (تورینو/ سری A ایتالیا) ۲۶ گل و ۵۲ امتیاز

تصاویر مراسم اهدای چهارمین کفش طلای مسی که توسط هم‌تیمی‌اش لوئیس سوارس به او تقدیم شد را در زیر مشاهده می‌کنید:

مسی: کفش طلایم متعلق به تمام بازیکنان بارسلوناست

ستاره آرژانتینی بارسلونا با ابراز خرسندی از دریافت چهارمین کفش طلای دوران بازیگری‌اش آن را حاصل کمک هم‌تیمی‌هایش دانست.

لیونل مسی امروز (جمعه) برای چهارمین بار کفش طلای اروپا را از آن خود کرد.

او که فصل گذشته با ثبت ۳۷ گل، نه تنها در لالیگا بلکه در تمام لیگ‌های اروپایی بیشترین تعداد گل را به ثبت رساند، پس از دریافت این جایزه از دستان هم‌تیمی‌‌اش لوئیس سوارس که فصل گذشته آن را برده بود، به خبرنگاران گفت: جوایز انفرادی با تلاش و کمک همه اعضای تیم به یک بازیکن تعلق می‌گیرند، پس چنین جوایزی به آنها هم تعلق دارد. من هم این کفش طلا را به لطف کمک هم‌تیمی‌هایم در بارسلونا دارم و بدون آنها نمی‌توانستم این تعداد گل را به ثمر برسانم.

مسی ادامه داد: من بیرون از تیمم هم باشم همان‌قدر به توانایی‌های آن ایمان دارم که داخلش باشم. در این سال‌ها پیشرفت‌هایی داشته‌ام و برخی چیزها را به بازی‌ام اضافه کرده‌ام. من هر روز بیشتر از روز قبل از فوتبالیست بودنم لذت می‌برم.

ستاره بارسلونا درباره دلیل نیمکت‌نشینی‌اش در بازی چهارشنبه شب در خانه یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا هم تأکید کرد: هر بار که روی نیمکت‌ می‌نشینم برای بازگشت قوی‌تر در بازی بعد، انگیزه و قدرت بیشتری پیدا می‌کنم. من خارج بودن از ترکیب تیم را دوست ندارم و همیشه دوست دارم که با قرار گرفتن در ترکیب به تیمم کمک کنم، اما می‌دانم که یک فصل مدت زیادی است و اینکه من باید مراقب خودم باشم.