به گزارش خبرنگار سوکا دکتر علی اکبر صالحی در مراسم بازدید از شبکه جهانی سحر از عوامل تهیه مستند ۸۰۰ دقیقه ای« آفتاب نهان» با موضوع برنامه هسته ای ایران قدردانی کرد.

معاون رییس جمهور گفت: فعالیت مدیران و برنامه سازان شبکه سحر در انعکاس مناسب رویدادهای هسته ای کشور که نماد قدرت ملی است، قابل تقدیر بوده اما به ساخت یک مستند نباید اکتفا کرد.

دکتر صالحی تصریح کرد: بسیاری از اسناد مکتوب که تا پیش از برجام دارای طبقه بندی سری و به کلی سری بودند با نهایی شدن برجام دیگر از طبقه بندی امنیتی خارج شده اند. این اسناد، شاهد تلاش های تیم های مذاکره کننده با تیم های کارشناسی ۵ + ۱ و حتی دیدارها و رایزنی ها با تک تک افراد موثر در برنامه هسته ای بخصوص طرف های آمریکایی است.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران افزود: من پیشنهاد ساخت مستند «تاریخ شفاهی هسته ای ایران » را با توجه به این اسناد مهم به رسانه ملی و به خصوص شبکه جهانی سحر می دهم و در این تعامل دو سویه، سازمان انرژی اتمی حمایت کاملی در تهیه این مستند خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه صنعت هسته ای، صنعت اقتدار آفرین است، گفت: رسانه ملی باید به صورت فاخر و غرورآفرین دستاوردهای هسته ای و دانشمندان ایرانی را با ساخت فیلم ها و مستندهای واقعی به مردم نشان دهد. انعکاس اخبار هسته ای باعث مجد، بزرگی و غرور ملی می شود.

صالحی ادامه داد: شخصیت ها و چهره های جهانی بسیاری را شاهد هستیم که از پست های بسیار مهم و امنیتی برخوردار بودند و پس از پایان کار خود، خاطرات و اسناد بسیار محرمانه را از طبقه بندی ها خارج کرده و نقاط قوت و حتی ضعف خود را به صورت کتاب منتشر کرده اند. بنابراین رسانه ملی هم با ساخت مستند «تاریخ شفاهی هسته ای ایران » مردم ما و بلکه دیگر کشورها را با برنامه صلح آمیز هسته ای ایران و تلاش های صورت گرفته در این مسیر آشنا کند.

معاون رییس جمهور در این بازدید که دکتر جبلی، معاون برون مرزی رسانه ملی، مهندس سلیمان زاده رییس شبکه جهانی سحر و جمعی از مدیران و برنامه سازان این شبکه حضور داشتند بر تعامل بیشتر سازمان انرژی اتمی و رسانه ملی تاکید کرد و گفت: من مشتری دائمی اخبار شبکه های العالم و پرس تی وی هستم. اخبار جهان را بیشتر از این دو شبکه دنبال می کنم و به حق شبکه های خبری برون مرزی از پیشروترین شبکه های خبری بین المللی هستند.