پوست این میوه، خواص فوق العاده ای در پاکسازی و تعادل روغن پوست صورت دارد، که توصیه می شود افراد دارای پوست چرب به وسیله این میوه پوست خود را صاف و نرم کنند.باید گفت که خواص ضد التهابی و ضد قارچی پوست پرتقال گزینه بسیار مناسبی برای جوش و آکنه است.

از خواص خوراکی پوست پرتقال می توان به طعم دهی عالی آن اشاره کرد. آب نبات های ساخته شده از پوست پرتقال اشتها را بهبود می بخشند و به دلیل دارا بودن ویتامین ث، سیستم دفاعی بدن را نیز تقویت می کند.

پوست موز

پوست این میوه نیز سرشار از آنتی اکسیدان ها، موادمعدنی و ویتامین ها می باشد که به طور طبیعی بیماری ها را درمان کرده و به بازسازی سلول ها کمک می کند.پوست موز در تسکین پوست، کاهش خارش در هنگام گزش حشرات و بهبود سریع زخم ها و کبودی ها بسیار موثر است.همچنین، مصرف منظم و قراردادن بر روی گونه و صورت باعث سفتشدنپوست می شود و با کاهشچینوچروک همراه است.

نکته بسیار جالب اینجاست که با ماساژ پوست موز بر روی دندانها به مدت چند هفته شاهد تاثیرات عجیب آن در سفید کردن دندان خواهید بود.اگر از وجود زگیل در بدن خود رنج می برید، کافی است تکه ای از پوست این میوه را هرشب تا صبح بر روی آن قرار دهید. این کار را به مدت یک هفته انجام دهید.شواهد نشان داده است که پوست موز در کاهش سردرد فوق العاده عمل می کند، تنها کافی است آن را بر روی پیشانی قرار داده و اجازه دهید تا مواد مغذی جذب پوست گرد.