پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

پردآمدترین بازیگران جهان در سال ۲۰۱۷ به انتخاب فوربس 

فوربس بازیگرانی که در دنیای سینما خوش درخشیده اند و فیلمهای آنان فروش خوبی داشته هست را معرفی نموده هست. سینما, صنعت پول سازی هست, چه برای تهیه کنندگان و استودیوهای بزرگ, چه برای دیگر گروه های ساخت. از همه ی بیشتر شاید این بازیگران باشند که از فروش بالای فیلم ها سود می برند.

 

دستمزد این گروه از اهالی سینما روزبه روز در حال افزایش هست و روش های گوناگونی از شراکت در سرمایه گذاری تا پورسانت از فروش از طریق بازیگران اعمال می شود تا این حاشیه درآمدِ قابل ملاحظه, بیشتر هم شود. البته ناگفته نماند که دریافت چنین مبالغی صرفا محدود به عده ای ناب و محدود در دنیا می شود. اگر بخواهیم فهرست بازیگران گران قیمت سینمای دنیا را بررسی کنیم, به نکات جالبی می رسیم.

 

در ۱۰ بازیگر ابتدایی فهرست, خبری از هیچ بازیگر زنی نیست و اما استون با ۲۶ میلیون دلار در رتبه ۱۵ قرار دارد. همینطور از میان ۱۰ نفر اول سال گذشته, مت دیمون, جانی دپ, جنیفر لورنس, بن افلک و ملیسا مک کارتی در فهرست سال جاری حضور ندارند. امروز براساس اعلام نشریه معتبر “فوربس” پردرآمدترین بازیگران دنیا را درسال ۲۰۱۷ فهرست کرده ایم;

 

۱۰-آکشی کومار

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۳۵٫۵ میلیون دلار

 

آکشی کومار بازیگر ۵۰ ساله هندی اکنون ۲۵ سال هست که در بالیوود می درخشد. مردم هند وی را دوست دارند و حاضرند برای تماشای فیلم هایش پول هزینه کنند. کومار که شاید برای مخاطبان بین المللی و غیرهندی کمی ناآشنا بنظر بیاید, تنها سال جاری در چهار فیلم نقش بازی کرده هست. افزون بر این او بعنوان مدل تبلیغاتی, هفت محصول گوناگون را تبلیغ می کند, این تولیدات از باتری تا وسایل آرایشی, بهداشتی متمایز میباشند.

 

۹-سلمان خان

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۳۷ میلیون دلار

 

بی شک سلمان خان از بزرگ ترین بازیگران سینمای هند هست که شهرت زیادی هم در دیگر نقاط دنیا دارد. شاید یقین کردنش کمی سخت باشد اما سلمان خان ۵۱ ساله از سال ۱۹۸۹ که نخستین فیلمش را بازی کرد تا کنون در ۸۵ فیلم سینمایی حضور داشته هست! سال جاری دو فیلم از او در بالیوود به نمایش گذاشته شد که فروش زیادی هم داشتند. سلمان خان خود تهیه کننده فیلم هایش هست و استودیویی به اسم خودش در هند دارد.

 

۸-شاهـرخ خان

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۳۸ میلیون دلار

 

شاهرخ خان دیگر چهره مطرح سینمای هند نیز درسال ۲۰۱۷ در فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد دنیا قرار گرفت. او سال جاری در سه فیلم حضور داشته هست. «Tubelight» با همراهی سلمان خان فروش زیادی داشت, “رئیس” هم در گیشه و میان منتقدان تمجید و تبدیل به پرفروش ترین فیلم ۲۰۱۷ بالیوود شد,

 

همین طور در خارج از مرزهای هند “رئیس” تا کنون پرفروش ترین فیلم سال هست. “جِب هری با سِجال دیدار می کند” اما یک افتضاح سینمایی کامل بود اما از نظر درآمدی برای شاهرخ خان زیاد هم کم بهره نبود. درکنار حضور جلوی دوربین, شاهرخ خان حضور بسیار پررنگی در تولیدات تجاری هند دارد و درآمد زیادی از این راه کسب می کند.

 

۷-تام کروز

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۴۳ میلیون دلار

 

تام کروز که در چند سال جدید طبق معمولً سالانه دریک فیلم بازی می کرد درسال ۲۰۱۷ در دو فیلم “مومیایی” و “ساخت کشور آمریکا” حضور داشت. اولی که از بلاک باسترهای بد چند سال جدید بود, در تابستان بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشت و فیلم دوم نیز در گیشه ۱۳۳ میلیون دلار فروخت. این دو فیلم درکنار چک های دریافتی فیلم “مأموریت غیرممکن ۶” که قرار هست تابستان سال آینده نمایش داده شود تام کروز را در بین ۱۰ بازیگر پردرآمد دنیا در مقام هفتم قرار می دهد.

 

۶-رابرت داونی جونیور

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۴۸ میلیون دلار

 

داونی که زمانی لقب پردرآمدترین بازیگر دنیا و هالیوود را یدک می کشید درسال ۲۰۱۷ کمی بازار رابه رقبای بازیگرش واگذار کرده هست. با این حال حضور او در مقام ششم اصلاً به این معنا نیست که درآمد کمی دارد! او درسال ۲۰۱۷ حضور کمرنگی در “مرد عنکبوتی; بازگشت به منزل” داشت اما دریافتی اش از “انتقام جویان” بعدی که قرار هست سال آینده سینما های دنیا را ازآن خود کند وی را همان‌ گونه در دسته پردرآمدترین ها حفظ کرده هست.

 

۵-جکی چان

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۴۹ میلیون دلار

 

بیش از یک دهه از مشهور ترین فیلم های چان ۶۳ ساله می گذرد اما او همان‌ گونه حضور پر رنگی جلوی دوربین دارد. دراین سال ها او قید فیلم سازی و حضور در هالیوود را زده و به سینمای چین بازگشته هست و همان‌ گونه پرفروش به کارش ادامه می دهد. دریک سال جدید ببرهای راه آهن و کونگ فو یوگا درآمد سرشاری برای جکی چان به همراه داشته هست.

 

۴-آدام سندلر

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۵۰٫۵ میلیون دلار

 

درآمد سندلرِ کمدین نه برای حضور در فیلم های بزرگ یا پرفروش سینمایی بلکه از قرارداد با نت فلیکس به دست آمده هست. “سندی وکسلر” و “آغاز مجدد” فیلم های ضعیفی بودند که سندلر برای نت فلیکس تهیه کرد و پول خوبی هم برای آن گرفت! باوجود ضعیف بودن این فیلم ها, نت فلیکس اعلام کرده که برای تهیه چهار فیلم دیگر با آدام سندلر وارد مذاکره شده هست!

 

۳-وین دیزل

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۵۴٫۵ میلیون دلار

 

درآمد ۵۴ میلیون دلاری او از طرح های گوناگونی به دست آمده هست, از جمله حضور در “سریعا و عصبانی ۸”, بخشی از سود نسخه جدید “سه ایکس” و البته صداپیشگی تمجید شده اش در “نگهبانان کهکشان ۲″ . با اعلام ساخت چهارمین “سه ایکس”, و همین طور نهمین و دهمین “سریعا و عصبانی” درسال های پیش رو, باید چند سالی به حضور این بازیگر در فهرست پردرآمدترین ها عادت کنیم.

 

۲-دواین جانسون

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۶۵ میلیون دلار

 

قهرمان سابق مسابقات کشتی کج, اینروزها در سینما کسب وکار خوبی دارد. جانسون که از نخستین حضورش بعنوان بازیگر جلوی دوربین دوران زیادی را پشت سر نگذاشته هست سال جاری در “سریعا و عصبانی ۸” حضور داشت, در فیلم بدِ “گارد ساحلی” یکی از نقش های اصلی را بر عهده گرفت,

 

بازی در دو فیلم “جومانجی” جدید و “مبارزه با خانواده ام” را تمام کرد و چند قرارداد جدید هم امضا کرد. جانسون افزون بر سینما, در تلویزیون هم پرکار هست و بخش زیادی از درآمد سال جاری او مرتبط به حضور در سریال “بالرز” شبکه HBO هست.

 

۱-مارک والبرگ

پردآمدترین بازیگران جهان در سال 2017 به انتخاب فوربس

درآمد سال جاری;۶۸ میلیون دلار

 

مارک والبرگ بیش از هر بازیگری در دنیا درسال ۲۰۱۷ درآمد داشت. بخش زیاد درآمد او از دو فیلم “منزل پدر” و “دگرگون شوندگان; آخرین شوالیه” به دست آمده هست که در مجموع ۵٫۳ میلیارد دلار فروش داشتند.

 

افزون بر این, بخشی از درآمد او سال جاری از حضور در نمایش تلویزیونی “والبرگ ها” و حضور در تبلیغات تجاری بوده هست. “همه ی پول های دنیا” به کارگردانی ریدلی اسکات با حضور والبرگ بزودی در سینما های دنیا روی پرده خواهد رفت.

 

گویا هنوز خبری از بلاک باسترهای جدید والبرگ مانند کمدی “تِد” یا “دگرگون شوندگان” جدید توزیع نشده اما چند نقش پررنگ جلوی دوربین چند کارگردان بزرگ در یکی دو سال آینده برای والبرگ قطعی هست.