به گزارش سوکا از روابط عمومی معاونت امور استان‌های صدا و سیما، کاروان‌های راهیان نور در نوروز امسال همچون سال‌های گذشته به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شدند و هزاران نفر با حضور در این مناطق، با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.

با تدابیر اتخاذ شده و هماهنگی میان معاونت امور استان‌های صدا و سیما و مرکز بسیج رسانه ملی، پوشش رسانه‌ای این رویداد بزرگ فرهنگی با محوریت مراکز استانی صورت گرفت.

امسال به همت مراکز کرمانشاه، ایلام، خوزستان، آبادان و خلیج فارس، اخبار و تصاویر مربوط به سفرهای راهیان نور انعکاس بسیار خوبی در شبکه‌های استانی و سراسری یافت به گونه‌ای که در مجموع بیش از ۷۱۴ ارتباط تصویری با مدت زمان ۱۲ هزار و ۳۳۱ دقیقه معادل ۲۰۵ ساعت و سی و یک دقیقه با شبکه‌های سراسری و استانی برقرار شد.

در این بین آبادان با ۲۵۰ ارتباط در صدر مراکز و مراکز خوزستان با ۱۸۳ ارتباط، ایلام با ۱۷۲ ارتباط، کرمانشاه با ۶۷ مورد و مرکز خلیج فارس با ۳۲ ارتباط تصویری، در رده‌های بعدی جای گرفتند و توانستند در ایجاد چتر رسانه‌ای و تصویری مناسب برای سفرهای راهیان نور، نقش بسزایی داشته باشند.

گفتنی است مرکز آبادان از نوزدهم اسفندماه، خوزستان از بیست و یکم اسفند ، ایلام از بیست و پنجم اسفند و کرمانشاه و خلیج فارس هم از یکم فروردین ماه، اکیپ‌های تولید و ارتباط زنده را در یادمان‌های شهدا مستقر و این میزان از ارتباط را با وجود شرایط نامناسب جوی، ساماندهی کردند.