پای بانوان ایرانی به بدنسازی باز می‌شود

پای بانوان ایرانی به بدنسازی باز می‌شود

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در صورت تایید وزارت ورزش و جوانان کلاس آموزش مربیگری بدنسازی،‌ کار با وزنه و آمادگی جسمانی بانوان برگزار می‌شود.

ناصر پورعلی فرد اظهار کرد: با توجه به نیازهای جامعه و علاقمندان زیادی که در بخش بانوان پیرامون رشته ما وجود دارد مکاتباتی را با وزارت ورزش و جوانان انجام دادیم تا بتوانیم جلوی آموزش‌های نادرست را بگیریم.

وی افزود: بانوان زیادی در باشگاه‌ها فعالیت می‌کنند که نیاز است آنها را به طور صحیح آموزش داده و در راستای سلامتی آنها که در نهایت به سلامتی جامعه می‌انجامد، تلاش کنیم. به همین منظور نامه‌ای را به دکتر سجادی معاون وزیر ورزش و جوانان نوشتیم که او هم به خانم شهریان، معاون بانوان آن وزارتخانه ارجاع داد. جلساتی را با این حوزه داشتیم و مسائل بررسی شد.

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با تاکید بر این که قصد ندارد بانوان را به پرورش اندام سوق دهد،‌ گفت: هدف اصلی ما ارائه آموزش‌های صحیح به مربیان و بانوان به منظور کار با وزنه و آمادگی جسمانی و بدنسازی است. اگر بحث برگزاری کلاس برای آموزش مربیان از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تایید قرار بگیرد، هر چه سریع‌تر این کلاس‌ها را برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر با برگزاری این کلاس و شروع فعالیت بانوان در این بخش موافقت شود در آینده یک نایب رییس بانوان هم برای فدراسیون انتخاب خواهیم کرد. البته همه این کارها با هماهنگی مسئولان وزارتخانه انجام خواهد شد.

پورعلی فرد گفت: ما کلاس آموزش مربیگری بانوان در بخش کار با وزنه و آمادگی جسمانی را برای آن برگزار می‌کنیم که آسیب‌های جسمانی به این قشر کمتر شود و آنها در باشگاه‌ها متضرر نشوند.

سایت آموزشی و تفریحی سوکا