به گزارش سوکا، شاگردان عباس چمنیان که یکی از پدیده های جام جهانی لقب دارند پس از بازی های خوبی که در مراحل گروهی و حذفی به نمایش گذاشتند برای حضور در جمع چهار تیم نیاز به برتری برابر اسپانیا در بازی یک چهارم نهایی دارند. نوجوانان ایران امروز به غیر از یونس دلفی، دیگر بازیکنان خود را به طور کامل در اختیار دارند.

با گزارش زنده این بازی همراه باشید:
مرحله یک هشتم نهایی، یکشنبه ۳۰/۰۷/۹۶، ساعت ۱۵، ورزشگاه جواهر لعل نهرو شهر کوچی
داور: جری وارگاس (بولیوی) کمک ها: خوان پابلو مونتانو و خوزه آلبرتو آنتلو (بولیوی)

تیم نوجوانان ایران:
علی غلامزاده، طاها شریعتی، امیر حسین اسماعیل زاده، علی ستاوی، احمدرصا جلالی، محمد غبیشاوی، محمد شریفی، امیر حسین حسین زاده، محمد قادری، وحید نامداری و الله یار صیادمنش
سرمربی: عباس چمنیان

تیم نوجوانان اسپانیا:
آلوارو فرناندز، متئو ژوامی، خوان میراندا، هوگو گیلامون، ویکتو چست، آنتونیو بلانکو، فران تورس، محمد مخلص، آبل رویز، سرجیو گومز، سزار گیلبرت
سرمربی: سانتی

شرح گل:

ایران ۰ اسپانیا ۱(دقیقه ۱۳، آبل رویز): حملات چند دقیقه ای اسپانیایی بالاخره نتیجه داد و ضربه اول اسپانیایی ها توسط مدافعان ایران دور شد اما شوت ستاره این تیم یعنی آبل رویز از درون محوطه جریمه درون دروازه ایران جا گرفت.

ایران۰ اسپانیا ۲(دقیقه ۶۰، سرجیو گومز): گلزن تیم اسپانیا کنج دروازه ایران را نشانه گرفت و با سوپرشوتی دیدنی دروازه ایران را برای دومین بار باز کرد.

ایران ۰ اسپانیا ۳ (دقیقه ۶۷ فران تورس): همکاری اسپانیایی ها از از جناح راست مدافع ایران را غافگیر کرد و در نهایت پاس موها درون محوطه شش قدم به تورس رسید و او نیز با پرتاب کردن خود موفق شد ضربه ای دقیق بزند و دروازه ایران را برای سومین بار باز کند.

ایران ۱ اسپانیا ۳ (دقیقه ۷۰، سعید کریمی): بازیکن تعویضی عباس چمنیان تنها دقایقی پس از حضور در میدان موفق شد از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببرد و با ضربه ای از درون محوطه جریمه دروازه حریف را برای اولین بار باز کند.

شرح نیمه اول:

نوجوانان ایران پس از بازی های درخشانی که در مراحل قبلی به انجام رسانده بودند در نیمه اول دیدار برابر اسپانیا موفق نشد به از پس حریف خود بربیاید و ۴۵ دقیقه ابتدایی را با یک گل به حریف واگذار کرد.

بازی در ۱۰ دقیقه ابتدایی با محک زدن شرایط توسط دو تیم پیش رفت اما خیلی زود و پس از گذر از این دقایق اسپانیایی ها فشار را روی دروازه ایران زیاد کردند و موفق شدند پس از چند حمله به گل برسند و دروازه ایران را باز کنند. نکته قابل توجه اینکه پس از این گل نوجوانان ایران کماکان به بازی دفاعی خود ادامه دادند و به طور کامل توپ و میدان را در اختیار اسپانیایی ها گذاشتند تا بتوانند از دروازه خود دفاع کنند و در این میان چند بار نیز دروازه بان و مدافعان ایران مانع از فروپاشی بیشتر دروازه شد.

بازی برتر اسپانیایی ها باعث شد تا این تیم ۷۲ درصد از مالکیت توپ را در نیمه اول از آن خود کند اما نوجوانان ایران تمام تلاش خود را به کار بستند تا تنها یک بار اسیر حریف خود شوند. با این حال می توان تصور کرد نوجوانان کشورمان در نیمه دوم وضعیت تاکتیکی خود را تغییر خواهند داد.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۰ – حمله سریع اسپانیایی ها روی دروازه ایران اولین فرصت جدی این بازی را به وجود آورد اما ارسال بازیکنان این تیم با واکنش غلامزاده از روی دروازه ایران دور شد.
دقیقه ۱۰ – کاپیتان سرخ پوشان ضربه برگشتی را با شوتی محکم به سوی دروازه ایران زد اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۹ – ارسال بلند اسپانیایی ها با ز هم با دفع مدافعان ایران از روی دروازه دور شد اما شوت راه دور مهاجم این تیم با فاصله کمی از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶ – در حالیکه نوجوانان ایران حمله ای روی دروازه اسپانیایی ها تدارک نمی بینند آنها هر از گاهی با ضربه ای دروازه نوجوانان را تهدید می کنند مانند همین دقیقه که خروج به موقع غلامزاده، مانع از رسیدن توپ به دروازه ایران شد.
دقیقه ۳۴ – پاس رو به بیرون اسپانیایی ها درون محوطه جریمه خطرساز شد اما غلامزاده بازهم اقدام به دفع توپ کرد اما ضربه توپ برگشتی را نیز راهی کرنر کرد.
دقیقه ۴۰ – اولین حمله ایران در این دقیقه روی داد و ضربه محکم مهاجم ایران دروازه اسپانیایی ها را به شدت تهدید کرد اما این توپ توسط مدافعان این تیم دور شد.
دقیقه ۴۲ – بازهم اسپانیایی ها مجموعه حملات خود را روی دروازه ایران آغاز کردند اما دو سه ضربه پیاپی این تیم توسط مدافعان ایران بلوکه شد.

دقیقه ۴۶ – اولین حمله بازی در نیمه دوم توسط اسپانیایی ها شکل گرفت و شوت سنگین مهاجم این تیم توسط مدافعان ایران بلوکه شد.
دقیقه ۴۹ – یکی از معدود حملات ایران در این دقیقه صورت گرفت و شوت مهاجم ایران با برخورد به زمین در اختیار گلر اسپانیا قرار گرفت.
دقیقه ۵۱ – حمله خطرناک اسپانیایی ها با واکنش به موقع و سیو خوب غلامزاده راهی کرنر شد.

دقیقه ۵۶ – پاس رو به بیرون اسپانیایی ها باز هم دروازه ایران را با خطر روبرو کرد اما دروازه ایران زودتر از حریف به توپ رسید.
دقیقه ۶۲ – شوت راه دور طاها شریعتی از بالای دروازه اسپانیا به بیرون رفت.
دقیقه ۶۶ – حرکت نوجوانان ایران از کناره راست زمین آغاز شد و پاس رو به بیرون بازیکنان که می توانست باعث فروپاشی دروازه اسپانیا شود توسط مدافع این تیم راهی کرنر شد.
دقیقه ۸۳ – حرکت دیدنی صیادمنش با پاس رو به بیرون او ادامه یافت و ضربه سرداری می توانست دومین گل را برای ایران در بر داشته باشد اما دروازه بان اسپانیایی با سیو به موقع خود توپ را راهی کرنر کرد.