اگر در سری اول این برنامه رامبد جوان به‌عنوان مجری حرف اول را در خندوانه می‌زد حالا خودش برای خودش رقیب سرسختی طراحی کرده است؛ جناب خان.

جناب خان، اهل آبادان است؛ از این‌که رامبد را دست بیندازد و با او شوخی کند واهمه‌ای ندارد. می‌داند مردم لهجه جنوبی را دوست دارند و می‌دانند مردم این خطه خون گرم و شاد هستند برای همین هر زمان لازم باشد، می‌زند زیر آواز و ترانه‌های قدیمی جنوبی را چنان اجرا می‌کند که بیننده زمان و مکان را فراموش می‌کند و درست پرتاب می‌شود به آبادان و جنوب دوست‌داشتنی.

روز جمعه برنامه خنداونه یک مهمان جنوبی دیگر هم داشت که با جناب خان، کامل‌‌کننده یکدیگر شدند و یکی از بهترین و به یادماندنی‌ترین برنامه‌های خندوانه را شکل دادند؛ حمید فرخ‌نژاد بازیگر ممتاز و ستاره سینما و تلویزیون مهمان خندوانه شد و در گفت‌وگو با جوان و جناب خان، چهره‌ای متفاوت و دوست‌داشتنی از خود در ذهن مخاطبان جاودانه کرد.او از کودکی و پدر ناخدایش گفت.از آرزوهایش، از کمبود‌های دوران کودکی، از دغدغه‌‌های زندگی، خندید، غمگین شد، آواز خواند و …

پاس‌کاری‌ها و دیالوگ‌هایی که بین فرخ‌نژاد و جناب خان رد و بدل شد، نشان داد که یک پارتنر (بازیگر نقش مقابل) چقدر می‌تواند در موفقیت یک ستاره دخیل باشد. حال می‌خواهد این ستاره یک عروسک باشد یا بازیگر قَدری مثل فرخ‌نژاد.

مثلث جوان، جناب خان و فرخ‌نژاد این نکته را ثابت کرد که همخوانی مهمان با مجریان یک برنامه یکی از راه‌‌های موفقیت است و خندوانه معمولا در این راه موفق عمل کرده است.

طاهره آشیانی

دبیر گروه رادیو و تلویزیون