به گزارش سوکا از شبکه رادیویی تهران، «خانه بهاری» با نمایش های جذاب سریالی درباره بهار و دغدغه های خانواده ها در عید نوروز از رادیو تهران پخش شد.

ازدواج، ارتباط با همسایه ها، صله رحم و دید و بازدید، مهمانی های عیدانه و مسافرت های نوروزی و… از جمله موضوع های ویژه برنامه خانه بهاری بود.

تهران ترانه تماشا

«تهران ترانه تماشا» با گزارش هایی از پارک های تهران، پخش موسیقی بهاری، گردش در تهران بویژه در ایام خلوت نوروز پخش شد.

دارچین

«دارچین» از برنامه های نوروزی رادیو تهران بود که با پخش قطعات کوتاه نمایشی لطیفه گویی همراه مخاطبان نوروزی بود.

بهار دلنشین

برنامه «بهار دلنشین» با پخش ترانه‌های اصیل ایرانی در ایام نوروز از شبکه رادیویی تهران روی آنتن رفت، مجموعه ای از موسیقی های شاد بهاری با ترانه ها و سرودهای محلی در این برنامه گنجانده شده بود.

دور عاشقی

نمایش «دور عاشقی» داستان زندگی تلخ و شیرین یک زوج در ایام نوروز بود. این زن و شوهری در ایام نوروز به بازبینی و بازخوانی دوران ازدواجشان در ایام نوروز پرداختند و روزهای تلخ و شیرینی و مسایلی که در ایام نوروز و مسافرت ها برایشان پیش آمده بود را روایت کردند.

نوروزگان در تهران

علاقه مند به اماکن تاریخی و طبیعی در اطراف تهران در ایام نوروز با «نوروزگان در تهران» همراه بودند.

گزارش از مراسم نوروز در شهرستان های اطراف تهران و میزبانی شهر تهران در ایام نوروز بخش هایی از این ویژه برنامه عیدانه بود.

مخاطبان با جاهای دیدنی و تاریخی شهرستان های استان تهران آشنا و آثار بازمانده تاریخی به ویژه آرامگاه ها و امامزاده ها، آبشارها، رودخانه های فصلی و… به آنها معرفی شد.

پیک پایتخت

شبکه رادیویی تهران در ویژه برنامه «پیک پایتخت» با اعزام گزارشگران به مناطق جنگی گزارش های زنده و مستقیم از کاروان های راهیان نور را تقدیم مخاطبان کرد.

پرداختن به مباحثی همچون فرهنگ جبهه، زندگی نامه شهدا، سینمای دفاع مقدس، ادبیات دفاع مقدس و نمایش های رادیویی از دیگر پیش بینی های ویژه برنامه های راهیان نور رادیو تهران بود.

آرزوها و برنامه ها در سال ۹۶، برنامه های نهادهای فرهنگی برای اجرایی کردن شعار سال، ادامه برنامه های سال ۹۵ بعد از عید۹۶ و تمهیدات دستگاههای اجرای در ایام نوروز در این برنامه بررسی شد.

عمارت بی غم

سریال ترکیبی نمایشی مسافران نوروزی با عنوان «عمارت بی غم» تقدیم مخاطبان شد.خوانش اشعار بحر طویل با موضوعات سبک زندگی گردشگری تهران و مسائل اجتماعی و فرهنگی بخش هایی از این ویژه برنامه نمایشی بود.

بهار دلکش

در ویژه برنامه بهار دلکش به مناسبت نوروز و بهار اشعار کهن و معاصر با صدای پریچهر بهروان از رادیو تهران پخش شد. ترانه ها و تصنیف های بهاری از خوانندگان مشهور همچنین ترانه های محلی بهاری با هدف امید بخشی و ایجاد شور و نشاط ویژه مخاطبان نوروزی برای این ویژه برنامه تدارک دیده شده بود.

فروردین روز

برنامه «فروردین روز» مجله تفریحی سرگرمی نوروزی رادیو تهران بود که به رسم دیرین ایرانیان اختصاص داشت. پخش موسیقی از طبیعت و افکت های طبیعت از بخش های شنیدنی و جذاب برنامه بود که علاوه بر آن جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی تهران هم به مخاطبان معرفی شد.

مسابقه سبزه تهرون

به منظور ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و آشنایی شهروندان با حیات وحش و محیط زیست مسابقه «سبزه تهرون» با حضور شهروندان در موزه دارآباد برگزار شد.

رادیو تهران «مسابقه سبزه تهرون» را در موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد ویژه خانواده های تهرانی اجرا کرد.

این مسابقه به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با حیات وحش، گیاهان و به طور کلی محیط زیست و همچنین ایجاد رابطه صحیح میان انسان و محیط اطرافش با حضور کارشناسان محیط زیست پخش شد.

روز از نو، نوروز از نو

شبکه رادیویی تهران در قالب طنز آیین های مختلف در ایام قدیم و نوروز را از ویژه برنامه « روز از نو، نوروز از نو »، تقدیم مخاطبان کرد.

بخش های نمایشی طنز از ویژه برنامه روز از نو، نوروز از نو پخش و نکات ویژه سفر و گردشگری گوشزد شد.

اطلاع رسانی از وضعیت جاده ها و راههای کشور و طرح های ویژه شهرستان ها برای مهمان نوازی از مسافران نوروزی با حضور مسئولان شهری پخش شد.

محور قرار دادن مسائل روز و بررسی دغدغه و خواسته های شهروندان و مسافران در شهرستان ها و پرداختن به شعار ابلاغی سال موضوع بخشی از این ویژه برنامه نوروزی بود.

از بخش های جذاب این ویژه برنامه نگاه طنز به بدعتهای نادرست در مراسم باستانی نوروز و پیگیری رویدادهای ورزشی بود.

کتاب شب

برنامه «کتاب شب» رادیو تهران به مناسبت سال جدید، در ایام نوروز ۱۴ داستان اجتماعی و طنز بهاری را با صدای بهروز رضوی روایت کرد.

برنامه نوروزی کتاب شب از اول نوروز با داستان های جذاب عیدانه در قالب داستان های کوتاه در خدمت مخاطبان بود.

وقتی شیطان راست پنجگاه می نوازد نوشته منوچهر احترامی؛ داستان تنها تورا خواستم، نوشته مهدی دهقانی؛ من ثریا ویک عاشقانه، داستان عریضه، آقای ایکس، باغ بالا، پیراهن نخی، کلاه زمستانی و…. از جمله داستان هایی بود که در این ایام پخش شد.