به گزارش سوکا از شرق استان تهران، به مناسبت هفته دولت نشستی با عنوان «ورامین شهر بدون دخانیات» با حضور حجت الاسلام سید حسن معین شیرازی (رییس مبارزه با استعمال دخانیات کشور)، محمد رضا مسجدی (دبیر جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات)،محمد رضا یوسفی (فرماندار شهرستان ورامین)، حمید رضا شاهسون (مدیر عامل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در جنوب شرق استان تهران) و جمعی دیگر از مسئولان استانی در اتاق کنفرانس فرمانداری ورامین برگزار شد.

حجت الاسلام سید حسن معین شیرازی در این نشست اظهار داشت: در امر مبارزه با استعمال دخانیات آموزش و پرورش نقش محوری ایفا می کند و با اجرای طرح پاد در آموزش و پرورش دانش آموزان می توانند به عنوان سفیران سلامت، مضرات استعمال دخانیات را به خانواده ها گوشزد و آنان را از مصرف سیگار منع کنند.

وی با بیان اینکه همه افراد مبتلا و آلوده به دخانیات هیچ کدام به این عمل راضی نیستند و می دانند که دخانیات مضر است خاطر نشان کرد: آمارها نشان دهنده این است که دخانیات در بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی نقش بسزایی دارد چرا که ۱۰۰ در صد کسانی که در ارتباط با اعتیاد در زندان ها به سر می برند سیگار مصرف می کنند؛ این آمار به ۸۶ درصد در ندامتگاه‌ها و ۱۳ درصد در خارج از زندان می‌رسد.

شایان ذکر است؛ اولین تفاهم نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اداره آموزش و پرورش شهرستان ورامین امضا شد. بر اساس این تفاهم نامه دانش آموزان ورامینی به عنوان سفیران مبارزه با استعمال دخانیات با جمعیت مبارزه به استعمال دخانیات همکاری می کنند.این طرح از مهرماه سال جاری، با هماهنگی آموزش و پرورش در مدارس به اجرا گذاشته می شود.