به گزارش سوکا ، امروز چهارشنبه یک دیدار بین صنعت نفت و صبای قم برگزار می شود و دیدارهای باقی مانده روز پنج شنبه برگزار خواهد شد. دردیدارهایی که برگزار می شود نفت تهران و استقلال تهران و البته پرسپولیس و سایپا ممکن است از بقیه جذاب تر باشد.

نفت تهران – استقلال
یکی از بیشترین کشمکش‌ها در این فصل بین نفتی‌های تهران و استقلال بوده است. دو تیمی که از ابتدای فصل درگیر این اتفاقات شدند، چراکه علیرضا منصوریان از نفت به استقلال آمد و برای دریافت مطالباتش از نفت با این باشگاه به مشکلاتی خورد. از سوی دیگر شاگردان منصوریان در نفت به دلیل برخی اتفاقات که در این تیم رخ داده بود، در بازی ابتدایی فصل انگیزه زیادی برای روبه‌رو شدن با استقلالِ تحت هدایت او داشتند. همین مسئله در کنار تاریخچه رویارویی‌های علی دایی با استقلال بازی ابتدای فصل بین این دو تیم را جذاب کرد و البته نتیجه آن هم تساوی یک – یک بود. این کشمکش‌ها همه جوره ادامه داشت تا کار به یک چهارم نهایی جام حذفی رسید و در نهایت استقلال در وقت‌های اضافه بازی را به نفت واگذار کرد. در این بازی هواداران استقلال شعارهای زیادی علیه علی دایی سر دادند تا سرمربی نفت پس از پیروزی نفت حسابی به منصوریان و برخی هواداران استقلال که مدعی بود به دستور سرمربی آبی‌پوشان شعار داده‌اند، انتقاد کند. با این حال مصاحبه‌های دایی علیه استقلال ادامه داشت تا اینکه باشگاه استقلال از دایی شکایت کرد.

پرسپولیس – سایپا
قهرمانی نیم‌فصل اول شیرینی چندانی برای پرسپولیسی‌ها نداشت، چراکه این تیم در تعطیلات نیم‌فصل بیشتر از اینکه لذت ببرد و خود را برای نیم‌فصل دوم آماده کند، درگیر حواشی بود. اردوی تیم ملی و مصاحبه برانکو علیه برنامه‌های سازمان لیگ، کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داد و یک پاسخ دندان‌شکن از سوی سرمربی تیم ملی داشت. سرمربی تیم ملی تصمیم گرفت هفت بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس را از اردو بازگرداند تا حواشی این تیم بیشتر شود. البته برانکو به روش خودش از این حاشیه‌ها کاسته و با اینکه گفته می‌شود شاید بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس کم کاری کنند، اما آنها خوب می‌دانند اگر چنین شایعه‌ای را عملی کنند مقابل هواداران پرسپولیسی قرار می‌گیرند. با این حال برانکو برای نیم‌فصل دوم با جذب سروش رفیعی به قدرت تیمش اضافه کرده و با جذب شاه مهره نقل‌وانتقلات از حریفانش پیش افتاده است. تیم برانکو با رفیعی می‌تواند چهره تیمی جدید را به خود بگیرد.

برنامه دیدارهای هفته شانزدهم لیگ به شرح زیر است:

چهارشنبه – ۲۲ دی ۹۵
صنعت نفت آبادان – صبای قم، ساعت ۱۵، ورزشگاه تختی آبادان
بیژن حیدری – جلیل شعرانی – محمد هاشمی‌نسب – روح‌الله شریفی، ناظر: حیدر شکور

پنجشنبه – ۲۳ دی ۹۵
پیکان – گسترش فولاد تبریز، ساعت ۱۵، ورزشگاه شهدای شهرقدس
وحید کاظمی – محمدرضا ابوالفضلی – مهدی عالیقدر – کوپال ناظمی، ناظر: محمدعلی فروغی

استقلال خوزستان – تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۵:۳۰، ورزشگاه غدیر اهواز
احمد صالحی – سعید قاسمی – مهدی شفیعی – جواد رحیم‌زاده، ناظر: سعید بطحایی

نفت تهران – استقلال، ساعت ۱۶:۳۵، ورزشگاه تختی
تورج حق‌وردی – محمدرضا منصوری – علی میرزابیگی – محمدحسین ترابیان، ناظر: حسین عسگری

جمعه – ۲۴ دی ۹۵
ماشین سازی تبریز – فولادخوزستان، ساعت ۱۴، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
مهدی سیدعلی – یعقوب حجتی – مرتضی کاظمیان – سعاد وفاپیشه، ناظر: مسعود فلاح

پرسپولیس – سایپا، ساعت ۱۶:۳۵، ورزشگاه آزادی
محمدحسین زاهدی‌فر – سجاد طوری – محمد عطایی -کمیل غلامی، ناظر: علیرضا یزدانی

پدیده – سپاهان اصفهان، ساعت ۱۴، ورزشگاه ثامن مشهد
رضا کرمانشاهی – علی اکبر نوری – بابک عباسقلی‌زاده – علی بای، ناظر: بهرام مهرپیما

ذوب‌آهن اصفهان – سیاه جامگان مشهد، ساعت ۱۵، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
اشکان خورشیدی – حسن ظهیری – براتعلی مولوی – وحید صالحی، ناظر: علیرضا کهوری