نکسوس 4 سفید

نکسوس ۴ سفید

بله درست خواندید، عکس های رسمی هم لو می روند. این سری عکس که به نظر می رسد برای استفاده در سایت گوگل تهیه شده، از مجاری رسمی منتشر نشده بلکه یکی از سایت های اندرویدی به آن دسترسی یافته و لو اش داده.

غافلگیری خاصی وجود ندارد. گویا نکسوس ۴ همچنان به عنوان آخرین تلفن برند نکسوس مطرح خواهد ماند و گوگل در کنار ال جی، به بهبود مشخصات آن اکتفا می کند تا شاید در اواخر سال میلادی، در یک زمان خوب و نزدیک به کریسمس، پرچمدار بعدی نکسوس از راه برسد.

گفته شده که نکسوس ۴ سفید که در اصل تنها کناره ها و پشت آن سفید است، احتمالا در روز ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) به همراه نکسوس ۷ جدید و اندروید ۴٫۳ جیلی بیلی معرفی خواهد شد. گویا نسخه جدید نکسوس ۴ مشکی نیز همراه با ۳۲ گیگابایت حافظه و قابلیت LTE آماده است، اما نکسوس ۴ سفید تنها دارای دو مدل ۸ و ۱۶ گیگابایتی است و فعلا از حافظه بالاتر خبری نیست.

البته این احتمال هم جدی است که نکسوس ۴ سفید، قبل از رونمایی اندروید ۴٫۳ معرفی شود تا معرفی نسخه جدید سیستم عامل موبایل گوگل، به یک مراسم مجزا و شاید با همراهی نکسوس ۷ جدید موکل شود.

حدسی که شاید دور از واقعیت هم نباشد این است که با توجه به معرفی گلکسی اس ۴ با اندروید خالص و شایعاتی مبنی بر معرفی HTC One با اندروید خالص، ممکن است گوگل کم کم از ساخت تلفن های نکسوسی با تولید محدود دست بردارد و در عوض استراتژی عرضه پرچمدارهای محبوب با اندروید خالص را در پیش بگیرد.

البته دو تلفن ذکر شده، محدود به امریکا هستند و هنوز خبری از عرضه نسخه بین المللی آنها نرسیده ولی بعید نیست که گوگل کم کم این استراتژی جدید را عملی کند. باید منتظر ماند و دید که شایعه اچ تی سی وان با اندروید خالص حقیقت پیدا می کند یا خیر، زیرا آن می تواند مهر تاییدی بر این نظر باشد. شما در این باره چه فکری می کنید؟