نکسوس ۷ دوم در راه است !

نکسوس ۷ دوم در راه است !

علی رغم این که بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند در Google I/O امسال تبلت جدید گوگل معرفی شود اما این اتفاق نیفتاد و گوگل به رسم سالهای گذشته خود I/O را بیشتر حول محور نرم افزارها برگزار کرد. اما خبرهای رسیده حاکی از این است که گوگل می خواهد طی مراسمی مجزا نسل دوم تبلت پرطرفدار و دوست داشتنی خود، نکسوس ۷، را به معرض نمایش بگذارد.

منابع تأمین قطعات گزارش داده اند که پانل های LTPS بارزولوشن ۱۹۲۰ * ۱۲۰۰ مورد استفاده در این محصول مشترک گوگل و ایسوس در AU Optronics در حال ساخت است. (تولید کننده ای که صفحات نمایش آیپد مینی را هم در دستور تولید خود دارد)

گقته می شود که قرار است نسل دوم نکسوس ۷ در اواخر سه ماهه جاری میلادی(اوایل تیر ماه) معرفی شود و تا آن زمان در حدود یک میلیون دستگاه از این تبلت آماده فروش خواهد بود.

براساس اخبار بدست آمده، گوگل در نظر دارد روزانه چیزی در حدود ۶ تا ۸ میلیون عدد از این تبلت را تولید و روانه بازار کند، قیمت این نسخه از Nexus 7  هنوز توسط گوگل اعلام نشده است، اما به گفته رویترز و با استناد به منابع داخلی، این تبلت احتمالا با قیمتی ۱۴۹ دلاری روانه بازار خواهد شد، ضمن اینکه، ظاهرا بعد از عرضه این تبلت، گوگل  دیگر علاقه ی به تولید نسل اول  نکسوس ۷ با قیمت ۱۹۹ دلار نخواهد داشت.

همچنین رویترز اعلام می کند که تولید تبلت نکسوس جدید، همانند نسخه قبلی با شراکت شرکت تایوانی ایسوس انجام می پذیرد و به احتمال فراوان، ایسوس از یک پردازنده ساخته   کوالکام بجای انویدیا استفاده خواهد کرد، باید منتظر بمانیم تا ببینیم  که در این نسخه از تبلت گوگل در نهایت از پردازنده های  قدرتمند کوالکام اسنپ دراگون استفاده می شود یا پردازنده های  تگرا ۴ انویدیا، متاسفانه هنوز اطلاعاتی در مورد دیگر مشخصات آن ارائه نشده است.