نکات و آموزش های دفاعی برای خانم ها

نکات و آموزش های دفاعی برای خانم ها 

خانم ها بدانید که در هر جامعه ای امکان خطر برای زنان در محیط بیرون از منزل هست و برای نجات خود می‌توانند کارهایی انجام دهند. همه ی ماخانم ها هم توانایی دفاع از خود ما را داریم. وقتی به خود ما متفاوت نگاه کنیم می فهمیم که ما هم می‌توانیم از خود مراقبت کنیم و هیچ کس قادر نیست به ما آسیبی برساند.

 

گرچه این احساس و یقین در ابتدا باید باطنی باشد تا بتوان آن را برونی فرآوری. در اینجا با ارائه نکات مهمی به شما یاد داده میشود که چطور امنیت خود را حفط کنید و از موقعیت های خطرناک فرار کنید.

 

نکات دفاعی برای بانو ها

به حس ششم خود اعتماد کنید
یکی از مهم‌ترین عواملی که از حمله های ناگهانی جلوگیری میکند این هست که مراقب محیط اطراف تان باشید. با دیگران تماس چشمی داشته باشید و به اتفاقاتی که اطرافتان میوفتد توجه کنید. اگر حس بدی دارید حتماً مشکلی هست. وقتی فردی به شما نگاه می‌کند یا از دنبالتان می‌آید احساس نا امنی میکنید.

 

به این احساس اعتماد کنید و همۀ حواستان به اطراف باشد. یک زن تنها اکثر در معرض خطر هست به همین علت باید مراقب فضای اطراف خود باشد.

 

ورزش های هوازی انجام دهید

هر چه اکثر ورزش کنید و عضلات قوی تری داشته باشید بهتر می‌توانید از یک موقعیت خطرناک فرار کنید. برای فرار کردن باید بتوانید سریع بدوید.

 

در موقعیت های ضروری مادی گرا نباشید

هنگامی که یک سارق به سمت تان می‌آید بی تردید برای دزدیدن تلفن همراه، ساعت یا کیف پولتان هست. چندان در مقابلش پایداری نکنید از کیف پولتان بگذرید و با دویدن از موقعیت فرار کنید. ارزش زندگی تان از پول اکثر هست. برای اینکه پول هایتان در امان باشد از کارت اعتباری بهره گیری کنید و تا جای ممکن پول نقد با خودتان حمل نکنید.

 

عقب نشینی کنید
مطمئنا خیلی از شما دوست دارید مهارت هایی برای دفاع از خود بلد باشید اما گاهی اوقات دفاع چاره درستی نیست و تنها کاری که باید بکنید فرار هست. خود دفاعی به معنی صدمه رساندن به کسی نیست بلکه به معنی امن نگه داشتن خود ما هست. پس از خودتان دفاع کنید و تا جاییکه می‌توانید بدوید.

 

با فریاد زدن کمک بخواهید
در برخی شرایط فرصت زنگ زدن به پلیس نیست بنابراین به محض اینکه احساس خطر کردید فریاد بزنید و کمک بخواهید. بهتر هست به جای “کمک” فریاد بزنید “آتیش” چون ممکن هست مردم کمک خواستن شما را چندان جدی نگیرند اما اگر فریاد آتش سر بزنید همۀ به سمتتان می‌آیند و این فرد حمله کننده را به وحشت می اندازد.

 

همۀ وقت} هوشیار باشید

 به گزارش سوکا گاهی اوقات برای حفظ امنیت تنها کاری که باید انجام دهید این هست که هوشیار باشید و آمادگی داشته باشید. وقتی مراقب اطرافتان نیستید اکثر صدمه پذیر می شویدپس هدفون را دربیاورید و به اطرافتان نگاه بیندازید تا مشاهده نمایید کجا هستید. وقتی هوشیار نشان داده می‌شوید کمتر مورد حمله مزاحم قرار می‌گیرید چون هدف آسانی برای او نخواهید بود.