مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، از ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شد که نمایندگان کشورمان در ۴ وزن اول به مصاف حریفان خود رفته‌اند.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

* انتقام گرایی از برنده نوروزی

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه، دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت که با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید. این حریف گرجستانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به شکست امید نوروزی در وزن ۶۶ کیلوگرم شده بود. وی در دور سوم نیز با ارائه یکی کشتی زیبا و برتر با نتیجه قاطعانه ۷ بر یک اِوریک نیکوغوسیان از فرانسه را شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با برنده آلمان و بلاروس کشتی خواهد گرفت.

در این وزن ۳۷ کشتی‌گیر حضور دارند و با توجه به سیستم رنکینگ بالینت کورپاسی، قهرمان جهان و نفر اول رنکینگ از مجارستان در بالای جدول استراحت می‌کند و در پائین جدول نیز پاول لیاح، نفر چهارم سیستم رنکینگ با توجه به نبود کشتی‌گیران رتبه ۲ و ۳ با قرعه استراحت روبرو است.

در گروه گرایی رسول چونایف، دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از آذربایجان، فرانک استابلر، قهرمان جهان از آلمان، زکریاس تالروس، دارنده مدال برنز جهان از سوئد و پاول لیاح از بلاروس حضور دارند.

* شکست عبدولی با نمایشی دور از انتظار

در وزن ۷۵ کیلوگرم که ۳۴ نفر به روی باسکول رفته‌اند، سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ارائه یک کشتی ضعیف و پرانتقاد با نتیجه ۲ بر یک مغلوب ویکتور نمس، نایب قهرمان اروپا از صربستان شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد را داشته باشد.

عبدولی پس از عدم حضور در مسابقات انتخابی در تصمیمی پُر حرف و حدیث و بعد از عدم حضور پیام بویری، نفر اول انتخابی تیم ملی، مقابل او، برای حضور در مسابقات جهانی انتخاب شده بود.

* نوری در انتظار برنز

در وزن ۸۵ کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۵ برابر ایویداس استانکوویچ از لیتوانی به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۳ بر یک از سد اریک آپس، نفر پنجم اروپا از استونی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

نوری در این مرحله به مصاف ویکتور لورینچ، دارنده مدال برنز ۲۰۱۴ جهان، قهرمان ۲۰۱۷ اروپا و نفر پنجم المپیک ریو از مجارستان رفت و با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و گام به نیمه نهایی گذاشت.

وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر یک مغلوب دنیس کودلا، دارنده مدال برنز المپیک و اروپا از آلمان شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. نوری برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ۳۴ نفر شرکت کرده‌اند.

* شکست صالحی‌زاده مقابل قهرمان المپیک

در وزن ۹۸ کیلوگرم سیدمصطفی صالحی‌زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر یک مغلوب آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

در این وزن ۳۳ نفر حضور دارند و در گروه صالحی‌زاده رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی و آسیا از ازبکستان، حضور دارد.