«سید ناصر موسوی لارگانی» در گفتگو با سوکا اظهار کرد: متأسفانه با اینکه سال ۹۵ با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل آغاز شد، نه مجلس و نه دولت برای تحقق تأکیدات مقام معظم رهبری جدیت لازم را صورت ندادند.

وی در راستای فرمایشات رهبر انقلاب به تعبیر واژه اقتصاد مقاومتی پرداخت و افزود: وقتی ایشان صحبت از اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل نمودند، یعنی اینکه ما در سال ۹۵ باید جلوی ورود بی‌رویه کالاهای خارجی به کشور را می‌گرفتیم، بهتر بود راه ورود اجناس قاچاق را مسدود کرده و بسیار ضرورت داشت تولید در حال رکود را از خواب زمستانی بیدار می‌کردیم.

عضو هیأت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تصریح کرد: نامگذاری مجدد امسال به نام اقتصاد مقاومتی نشان می‌دهد، خواست رهبری آنطور که باید در این حوزه به انجام نرسیده و لذا بر تداوم این شعار در سال ۹۶ تأکید فرمودند. باید گفت، تنها راه نجات اقتصاد بیمار کشور و حل مشکلات معیشتی مردم که عینا از دغدغه‌های اصلی رهبری محسوب می‌شود؛ تکیه و عمل‌گرایی در بخش اقتصاد مقاومتی است.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا بهارستان طرح دو فوریتی و یا سایر الزاماتی برای تسریع در امر رونق تولید ملی و اشتغال جوانان در دست دارد، ابراز داشت: مجلس باید تعارف را کنار بگذارد، ما در بعد نظارتی خود روی عملکرد دولت کم رنگ اقدام کردیم و باید این ضعف را برطرف کرده و بجد پیگیر اجرای مصوبات مجلس از سوی دولت باشیم.

وی اضافه کرد: قید دو فوریتی خوب است اما ما در حوزه اشتغال کمبود قانون نداریم، همین مصوبه چند سال پیش مجلس در خصوص رفع موانع تولید اگر توسط دولتمردان بطور مطلوب اجرا می‌شد، امروز شاهد این حجم از مشکلات در بخش تولید و اشتغال جوانان نبودیم.

نماینده مردم فلاورجان در استان اصفهان مهمترین مشکل تولید کنندگان را در بازپرداخت وام‌های ارزی دانست و گفت: باید مطابق ماده ۲۰ مصوبه رفع موانع تولید در مجلس بازپرداخت وام با نرخ روز گشایش ال سی محاسبه شود که مانند شرایط کنونی کمر تولید کننده زیر بار تعهدات بانکی خم نگردد.

موسوی لارگانی ضمن ابراز امیدواری به اهتمام مردم و مسئولین برای رونق فضای کسب و کار و تولید ملی خاطر نشان کرد: اگر مردم اشتغال جوانان خود را به حق مطالبه می‌کنند به خرید کالای ساخت ایران رغبت بیشتری نشان دهند.