به گزارش سوکا ، این ورزشکار اهل کشور بسیار فقیر آفریقایی کنیاست و جولیاس یگو نام دارد. او نه مربی داشت و نه محلی برای تمرین. شگفت آور اینکه دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۶ حتی نیزه ای برای پرتاب کردن در رشته خودش نداشته و نیزه هایش را خودش می ساخته است. نکته بسیار شگفت آور دیگر اینکه او اصول پرتاب نیزه را خودش یاد گرفته و از طریق یوتیوب یاد گرفت چگونه در رقابت های مختلف نیزه پرتاب کند. او در المپیک با پرتابی به طول ۸۸٫۲۴ مدال نقره گرفت.

این ورزشکار ۲۷ ساله کنیایی در مصاحبه ای اعلام کرده بود که علاقه اش به رشته پرتاب نیزه از وقتی شروع شد که مسابقات قهرمانان بزرگی چون یان ژلزنی اهل چک و آندرس تورکیلدسن نروژی را از یوتیوب دنبال می کرد. جالب اینجاست یگو از همان زمان تصمیم گرفت که در این حرفه نه تنها به کمک یک مربی حرفه ای بلکه به وسیله همین ویدیو ها فعالیت کند. کار او به صورت جدی با کسب مدال برنز در مسابقات قهرمانی قاره آفریقا شروع شد. بعد از آن در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ نیز موفق به کسب مدال طلا در این بازی ها شد. او در راه رسیدن به المپیک لندن با پرتاب ۸۱ متر و ۸۱ سانتی متر حتی رکورد خودش را هم شکست.

این ورزشکار بی شک می تواند الگویی برای تمام ورزشکاران ایرانی باشد که پس از بازگشت از المپیک و کسب نتایجی ضعیف همه چیز را به دیگران نسبت می دهند اما کوچک ترین ایرادی به کار خود وارد نمی کنند!