به گزارش سوکا ، سایت رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) نام سه کاندیدای نهایی در هر یک از بخش‌ها برای کسب عنوان بهترین دروازه‌بان، بهترین مدافع، بهترین هافبک و بهترین مهاجم در رقابت‌های فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را معرفی کرد.

بر اساس اعلام یوفا، در بخش بهترین دروازه‌بان، جان‌لوئیجی بوفون ایتالیایی از یوونتوس، مانوئل نویر آلمانی از بایرن مونیخ و یان اوبلاک اسلوونیایی از اتلتیکو مادرید کاندیدای کسب این عنوان هستند.

همچنین مارسلوی برزیلی از رئال مادرید، لئوناردو بونوچی ایتالیایی از یوونتوس (در این تابستان به میلان پیوست) و سرخیو راموس اسپانیایی از رئال مادرید کاندیدای کسب عنوان بهترین مدافع فصل گذشته لیگ قهرمانان هستند.

هر سه کاندیدای کسب عنوان بهترین هافبک فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا متعلق به تیم رئال مادرید هستند. این سه بازیکن عبارتند از لوکا مودیچ کروات، تونی کروس آلمانی و کاسمیروی بزریلی.

در بخش بهترین مهاجم فصل هم همان طور که انتظار ‌می‌رفت نام کریستیانو رونالدوی پرتغالی از رئال مادرید و لیونل مسی آرژانتینی از بارسلونا در بین سه کاندیدای نهایی دیده می‌شود، این در حالی است که پائولو دیبالای آرژانتینی از یوونتوس نیز با این دو فوق‌ستاره برای کسب این عنوان رقابت خواهد کرد.

قرار است بهترین دروازه‌بان، بهترین مدافع، بهترین هافبک و بهترین مهاجم رقابت‌های فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ ۲۴ آگوست (۲ شهریور) در مراسمی در موناکو معرفی شود.