امیرعلی ملکی مجموع برنامه‌های انتخاباتی پیش‌بینی شده برای این ایام را حدود ۵۰۲ ساعت اعلام کرد که از این تعداد ۳۹۸ ساعت خود شبکه‌ها برنامه تولید کرده‌اند و ۱۰۳ ساعت برنامه انتخاباتی نیز در ستاد انتخابات سیما تولید شده است.

او بر پرهیز از موازی‌کاری در تولید محتوای برنامه‌های انتخاباتی در شبکه‌ها تاکید کرد و در عین حال از تهیه سند راهبردی برنامه‌های انتخاباتی برای تلویزیون خبر داد.

دکتر ملکی گفت: در ایام انتخابات یکسری برنامه‌های خاص این ایام تولید می‌شوند و در کنار آن برنامه‌های روتین تلویزیون نیز با این محتوا به روی آنتن می‌روند.

مسوول ستاد انتخابات سیما از همکاری با کارشناسان از تمام طیف‌ها و جناح‌ها در ایام انتخابات خبر داد و گفت: پس از نهایی شدن فهرست کارشناسان، نام آنها را در اختیار شبکه‌ها قرار می‌دهیم.

ملکی اعلام کرد: از میان ۳۰۱۱۵ دقیقه برنامه انتخاباتی ۷۴/۱ برنامه‌ها در خود شبکه‌ها تولید می‌شود و ۲۵/۹ برنامه‌ها را ستاد انتخابات سیما تولید می‌کنند.

او تاکید کرد: اتفاق خوبی که در برنامه‌های انتخاباتی امسال افتاد این بود که بر اساس ماموریت شبکه‌ها، محتوای برنامه‌ها را تقسیم‌بندی کرده‌ایم و مجریان و گزارشگرانی را هم برای برنامه‌های انتخاباتی آموزش می‌دهیم؛ چرا که پیش از این به ما ایراد می‌گرفتند که برخی مجریان و گزارشگران این برنامه‌ها، با قواعد رأی‌گیری مردم آشنا نیستند.

او گفت: در این دوره از انتخابات، تلاش بر افزایش بصیرت و آگاهی‌بخشی مردم برای انتخاب اصلح و افزایش اطلاع‌رسانی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مسوول ستاد انتخابات سیما تاکید کرد: سازمان صداوسیما تلاش را بر این می‌گذارد که بی‌طرفی کامل را در نظر بگیرد و فقط اطلاع‌رسانی کند و از تمام دیدگاه‌ها دعوت کند تا انتخابات خوب و پرشوری برگزار شود.

او درباره تولید و پخش مناظره‌های انتخاباتی خاطرنشان کرد: در این انتخابات به معنای مناظره، ساختاری در تلویزیون نخواهیم داشت اما گفت‌وگوها را به سمت تضارب آراء می‌بریم و از تمام گروه‌ها و جناح‌ها در برنامه‌های انتخاباتی حاضر خواهند شد.

ملکی درباره‌ی ویژه برنامه‌های انتخاباتی مجلس خبرگان نیز اعلام کرد: در این دوره از انتخابات هر کاندیدای مجلس خبرگان می‌تواند ۲۵ دقیقه در تلویزیون صحبت و مباحث انتخاباتی را مطرح کند. باید دید در نهایت چند نفر کاندیدا و صلاحیتشان تایید می‌شود تا درباره‌ی ویژه برنامه انتخاباتی نامزدهای مجلس خبرگان تصمیم‌گیری نهایی شود.

او زمان پخش این ویژه برنامه را ۲۳ بهمن ماه به بعد دانست و اعلام کرد که این برنامه‌ها از شبکه‌ تهران پخش خواهند شد.