بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص مجموعه خاطره‌انگیز «گمشده» گفت: من در چندین کار موفق تلویزیونی مثل «مسافر زمان» و «گمشده» نقش‌آفرینی کردم که هنوز هم مردم آن‌ها را به یاد دارند و فکر می‌کنم می‌توان دوباره «گمشده‌»ای با سلیقه و مشکلات نسل امروز ساخت.

وی با اشاره به اینکه تحصیلات در هنر یک رکن محسوب می‌شود، افزود: تحصیلات یک رکن است که در کنار تجربه و استعداد می‌تواند در موفقیت بازیگران نقش داشته باشد، اما متاسفانه امروز برخی افراد با پول و پارتی بازیگر می‌شوند.

پوراسد در مورد دلیل کم کاری خود در سال‌های اخیر گفت: مهمترین دلیل کم کاری من در این سال‌ها نبود پیشنهاد خوب برای بازیگری است. در سال‌های اخیر کیفیت آثار تنزل پیدا کرده و من تمایل دارم در آثاری حضور داشته باشم که به کارنامه‌ کاری من لطمه‌ای وارد نکند و در واقع مکمل پروژه خوبی باشد که در آن‌ها بازیگر کرده‌ام.

بازیگر فیلم سینمایی «منفی هجده» در پاسخ به این سوال که جای کدام هنرمندان در عرصه بازیگری خالی است، افزود: نمی‌توانم فرد یا افراد خاصی را نام ببرم، چون جای بسیاری از هنرمندان موفق ما در این عرصه خالی است که شاید ضعف در فیلمنامه و مشکلات اقتصادی در این عرصه از دلایل کم کار شدن هنرمندان موفق ما باشد.

وی در پایان ضمن توصیه‌ای به علاقه‌مندان بازیگری مطرح کرد: عشق را نمی‌توان کاری کرد، پس به تمام عاشقان بازیگری توصیه می‌کنم از علاقه و عشق خود به این حیطه کوتاه نیایند و برای رسیدن به آن تلاش کنند اما بازیگری را به عنوان شغل اول خود انتخاب نکنند، چون هیچ‌گونه امنیت مالی در این حرفه وجود ندارد.