مسعود خلیلی با اشاره به برنامه‌های فدراسیون سوارکاری برای ادامه روند گرفتن میزبانی مسابقات معتبر بین‌المللی در سال آینده اظهار کرد: سال آینده برگزاری مسابقات متعددی را در دستور کار داریم که از آن جمله مسابقات بین‌المللی CSI پرش زیر نظر فدراسیون جهانی خواهد بود و این مسابقات با کیفیت بالاتر نسبت به امسال و با افزایش ارتفاع موانع با حضور تعداد بیشتری از سوارکاران بین‌المللی برگزار خواهد شد. همچنین مسابقات درساژ را زیر نظر فدراسیون جهانی میزبانی خواهیم کرد.

رییس فدراسیون سوارکاری در ادامه با بیان اینکه دو تیم نوجوانان و جوانان ایران برای حضور در مسابقات تایلند اسفندماه عازم این کشور می‌شوند، گفت: این مسابقات زیر نظر کنفدراسیون آسیایی و با حضور کشورهای آسیایی برگزار می‌شود. مسئولان تایلندی نیز با دعوت رسمی از سوارکاران ایران خواستار حضور ما در این رقابت‌ها شدند که قرار است دو تیم ۴ نفره به این رقابت‌ها اعزام کنیم. همچنین یک داور و کلانتر نیز از طرف ایران در این مسابقات که ۴ و ۵ اسفند برگزار می‌شود حضور خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به موافقت سازمان جهانی اسب عرب با میزبانی ایران از اجلاس این سازمان در سال ۲۰۱۹ گفت: به دنبال پیشنهاد فدراسیون سوارکاری ایران،خوشبختانه این سازمان با برگزاری این اجلاس در ایران موافقت کرده و قرار است اعضای هئیت رییسه سازمان جهانی اسب عرب برای بازدید از امکانات ایران سال آینده به کشورمان سفر کنند. مطمئنا این میزبانی باعث افزایش ارزش اسب عرب در ایران خواهد شد و مالکان این اسبها در ایران از این اتفاق بزرگ بسیار خوشحالند. ایران خود پایه گذار اسب عرب است و باید نسبت به ارتقاء جایگاهمان در جهان اقدام کنیم.