به گزارش سوکا ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری ، مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا با رقابت وزنه برداران دسته فوق سنگین به پایان می رسد و برای ایران در این وزن بهادر مولایی بر روی تخته مسابقات رفته است. او در مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۳ اوت کرد و در بازی های آسیایی اینچئون نیز به دلیل مصدومیت انصراف داد. اکنون نیز مولایی پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت در اولین رقابت بین المللی حاضر شده است. مولایی با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در صدر استارت لیست گروه خود قرار دارد.

وزنه بردار دسته ۱۰۵+ کیلوگرم ایران در سه حرکت خود در یک ضرب تنها یک حرکت صحیح داشت و با رکورد ۱۷۸ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

حرکت یک ضرب:

مولایی کار خود را در دوضرب با مهار ۱۷۸ کیلوگرم آغاز کرد. اما وزنه برداران چین تایپه و ازبکستان در اولین حرکت خود ۱۸۰ کیلوگرم را ثبت کرند.

حسین توکلی دومین وزنه شاگردش را به ۱۸۵ کیلورم افرایش داد که مولایی آن را اندخت. مولایی برای سومین حرکت خود در یک ضرب دوباره پشت این وزنه قرار گرفت که این بار هم نتوانست از پس این وزنه برآید و در نهایت همان ۱۷۸ کیلوگرم برایش به ثبت رسید و در یک ضرب مدال برنز را کسب کرد.

وزنه بردار چین تایپه برای دومین حرکت ۱۸۷ کیلوگرم و نماینده ازبکستان ۱۸۸ کیلوگرم را ثبت کردند. این دو وزنه بردار برای رسیدن به مدال طلا هر دو ۱۹۳ کیلوگرم را در آخرین فرصت خود درخواست کردند که هر دو موفق به مهار آن شدند اما ایوان افریموف از ازبکستان به دلیل وزن کمتر طلا گرفت و مدال نقره نیز به چن شی چی از چین تایپه رسید.

نکته جالب در رقابتهای یک ضرب، وزنه زدن وزنه بردار ۱۷ ساله قطر بود که وزنه های ۶۰ و ۶۵ کیلوگرم را بالای سر برد.