به گزارش سوکا به نقل از فارس، آیت‌الله موحدی کرمانی در مراسم نمازجمعه امروز تهران اظهار داشت:‌ وزیر خارجه عربستان به ایران سفارش می‌کند در کشورهای منطقه از جمله یمن، عراق و سوریه دخالت نکند. واقعاً باید خجالت بکشند، این شمایید که در کشور یمن دخالت کرده و سیل خون راه انداخته و کشور یمن را به ویرانه‌ای تبدیل کرده‌اید که ناله مظلومان به آسمان بلند است. این شمایید که در سوریه دخالت می‌کنید و می‌گویید موضع ما در قبال بشار اسد هیچ تغییری نکرده، چه از راه نظامی و مسالمت‌آمیز کناره‌گیری کند. آیا این دخالت نیست؟

وی اشاره به حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو گفت: این حادثه دلخراش و غمبار پلاسکو که منجر به شهادت تعدادی از خادمین واقعی نظام،‌یعنی آتش‌نشانانی که خودشان را آماده کرده بودند، شد. آنها جان خود را در ازای نجات جان مردم داده‌اند که بنده این مصیبت را به مقام معظم رهبری و مردم تسلیت عرض می‌کنم. خداوند متعال این عزیزان را با شهدا محشور گرداند. از مسئولان انتظار می‌رود که دقت بیشتری به کار بگیرند تا دیگر چنین حوادثی اتفاق نیفتد.

موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا، افزود: آقای ترامپ شما با شعار «خدمت به مردم آمریکا و احیای کشورتان، ترمیم خرابی‌های جامانده از حکومت‌های قبلی، نجات مردم آمریکا از فقر و گرسنگی و فلاکت و دخالت نکردن در امور سایر کشورها و مبارزه با تروریسم» به کاخ سفید آمده‌اید. بکوشید به وعده‌هایتان عمل کنید، مبادا خناسان عزم شما را تغییر دهند. بدانید عمل به این وعده‌ها در متن دین مقدس اسلام است.

وی اضافه کرد: بکوشید برخلاف اسلاف خود که پیمان ‌شکن بودند به پیمان با مردم وفادار باشید که شرف انسانی همین اقتضا را دارد، البته در تشخیص تروریست اشتباه نکنید. آنانی که در مقام دفاع از جان و ناموس و کشور خود هستند،‌تروریست نیستند. دولت‌های قبلی با جنگ‌افروزی و حمایت کردن از جنگ‌افروزان و مسلح کردن جلادان و خون‌ریزان، آبروی خود را بردند، بودجه و سرمایه آمریکا را به باد دادند.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: شما وارث کشوری فقیر و گرسنه هستید، راهتان را از آنها جدا سازید و اشتباهات آنها را تکرار نکنید. بکوشید فرهنگ غلط ستیز و جنگ و حمایت از ظالمان که تاکنون حاکم بر کشور آمریکا بوده، به فرهنگ خدمت به مردم آمریکا و مردم جهان و خدمت به کشورتان تبدیل کنید، البته کار خیلی سختی است. تغییر خوی استکبار و زورگویی مسئولان قبلی کار آسانی نیست، اما با همت بلند هر کار به‌ظاهر محالی، ممکن می‌شود.