به گزارش سوکا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مجله معتبر کیک آف، در گزارشی ادعا کرد که کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان با مسئولان فوتبال آفریقای جنوبی به توافق دست یافته و سرنوشت او نهایتا تا روز دوشنبه مشخص خواهد شد.

براساس این گزارش فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی به احتمال زیاد روز جمعه یا حداکثر تا دوشنبه هفته آینده نام سرمربی جدید خود را اعلام خواهد کرد،همه چیز بستگی به این دارد که آنها کی بتوانند مسائل مالی قرارداد کی روش را حل و فصل کنند.

آفریقای جنوبی کی روش را اولویت اصلی خود می داند اما چالش اصلی این است که او هنوز هم با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران قرارداد دارد.
کی روش است از سال ۲۰۱۱ بوده در ایران است، اما پس از این که تیم ملی ایران را در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ به صدر جدول گروه خود رساند،استعفا کرد.

این مجله در ادامه ادعا کرده است، هر چند در حال حاضر توافق اصولی با کی روش وجود دارد،آفریقای جنوبی نمی تواند پیش از حل و فصل شدن مسائل حقوقی قرارداد کی روش با ایران، او را به عنوان سرمربی جدید خود اعلام کند.

فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی برای معرفی سرمربی جدید خود محدودیت زمانی دارد زیرا این کشور در تقویم خود برای ۲۰ تا ۲۸ مارس بازی های دوستانه ای تدارک دیده است.

درباره رنارد،دیگر گزینه آفریقای جنوبی، به نظر می رسد پیچیدگی های مسائل مالی کمتر باشد زیرا در قرارداد او با مراکش بندی وجود دارد که به این مربی فرانسوی اجازه می دهد قرارداد خود را با این تیم فسخ کند.