فردا (سه شنبه) ورزشگاه فولادشهر اصفهان در مرحله نیمه نهایی میزبان دو تیم همشهری ذوب آهن و سپاهان خواهد بود که در پایان این دیدار یک نماینده دیار زاینده رود بلیت حضور در فینال را در جیب خواهد داشت.

ذوب آهن و سپاهان که سال گذشته به ترتیب عنوان قهرمانی جام حذفی و لیگ برتر را کسب کرده اند در فصل جاری نیز در هر دو جام مدعی هستند.

این دو تیم هم اکنون در لیگ برتر با ۲۰ امتیاز از بالانشینان محسوب می شوند و در طول سال های گذشته همواره در جام حذفی نیز از مدعیان اصلی بوده اند.

جدال تفکرات یحیی گل محمدی سرمربی جوان و کاربلد ذوب آهن با ایگور استیماچ سرمربی جدید و اهل کرواسی سپاهان، می تواند شهرآورد اصفهان در جام حذفی را به دیداری تماشایی تبدیل کند.

روز سه شنبه و در دیگر دیدار که البته از مرحله یک چهارم نهایی برگزار خواهد شد، استقلال تهرن و نفت به مصاف هم می روند.

رویایی دوباره علیرضا منصوریان با استقلال از جذابیت های نبرد تیم های پایتخت نشین خواهد بود.

به گزارش ایرنا، استقلال همچون سال های اخیر در لیگ و جام حذفی یک مدعی جدی است اما نفت برخلاف دو سال قبل در لیگ حرفی برای گفتن ندارد و تمام امید خود را به جام حذفی معطوف کرده است.

شاید مدیران نفت تهران که تیمشان امسال با علیرضا منصوریان ضعیف تر از حد انتظار نتیجه می گیرند، پس از شکست احتمالی در دیدار فردا مقابل استقلال تصمیم جدیدی برای کادر فنی خود بگیرند، چراکه با وداع از جام حذفی دیگر جایی برای دفاع از عملکرد منصوریان باقی نمی ماند.

از سوی دیگر استقلال تهران که امسال با پرویز مظلومی و تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه در لیگ یکه تازی می کند در جام حذفی نیز به دنبال کسب نتایج مطلوب است تا فصلی فراموش نشدنی را برای هوادارانش رقم بزند.

برنده این دیدار در مرحله نیمه نهایی به مصاف تراکتورسازی تبریز خواهد رفت.

در تاریخ جام حذفی باشگاه های کشور، استقلال تهران با ۶ قهرمانی، پرسپولیس با ۵، سپاهان اصفهان ۴، ملوان بندرانزلی و ذوب آهن هرکدام با ۳ قهرمانی، پرافتخارترین تیم ها محسوب می شوند.